Dodane przez: Piotrek Litewski w dniu: 04-02-2024

W dniu 48. urodzin naszego trenera Stephana Antigi zmierzyliśmy się z Grot Budowlanymi. Hit 18. kolejki Tauron Ligi zapowiadał się ciekawie tym bardziej, że w zespole z Łodzi od niedawna gra nasza była kapitan, Jelena Blagojevic.

W pierwszym składzie wystąpiła Weronika Szlagowska, która zastąpiła niedostępną z powodu choroby Ane Kalandadze. Mecz rozpoczął się wyrównanie, choć z lekką przewagą gospodyń, które wyszły na trzypunktowe prowadzenie i skutecznie go broniły. Od momentu 15:12 dla łodzianek nasza gra diametralnie się zmieniła. Rysice pozwoliły sobie stracił tylko cztery punkty, same zdobywając ich trzynaście. Tak wybitna seria zdobytych punktów dała nam zwycięstwo do 19.

Początek drugiego seta był wymianą bloków obydwu zespołów. Chwilę później dwoma asami serwisowymi popisała się Gabriela Orvosova, dzięki czemu wyszliśmy na prowadzenie (6:8). Dobrze dysponowane rywalki nie pozwoliły sobie na powiększenie straty i walczyły o każdą piłkę. Akcje ofensywne na barki swoich drużyn wzięły Amanda Coneo i Ana Bjelica. Moment, w którym było po 18 był kluczowy dla rozstrzygnięcia tego seta. Siedem punktów z rzędu w wykonaniu Grotu, zapewniło im wyrównanie stanu rywalizacji.

W trzeciej odsłonie podrażnione Rysice mocno ruszyły do ataku i przy zagrywkach Magdy Jurczyk wyszły na trzy punktową przewagę (3:6). Dobrymi serwisami popisywała się również Coneo, dzięki czemu odskoczyliśmy na kolejne punkty (6:11). Łodzianki nie dawały jednak za wygraną i zmniejszały straty. Dzięki naszej Kolumbijskiej przyjmującej, która dwukrotnie zablokowała rywalki oraz była pewnym punktem gry w ataku, po zaciętej końcówce, udało nam się wygrać do 22.

Ostatni set meczu był kontynuacją dobrej gry Coneo. Zagrywki Amandy wyprowadziły nas na cztery punkty przewagi (4:8). Swój dzień miała Bielica, która do spółki z Blagojevic, ciągnęła grę naszych rywalek. Gospodynie Potrafiły wyrównać stan punktów (16:16), jednak po raz kolejny końcówka należała do naszych Rysic. Orvosova wraz ze Szlagowską dały popis w grze i przypieczętowały wynik meczu.

MVP spotkania została Gabriela Orvosova.

GROT BUDOWLANE ŁÓDŹ 1:3 PGE RYSICE RZESZÓW (19:25; 25:20; 22:25; 20:25)