Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Historia

Klub sportowy DevelopRes SkyRes Rzeszów ma krótką, ale bogatą historię, która sięga 2012 roku.

W styczniu 2012 roku zrodził się pomysł budowy żeńskiego klubu siatkarskiego. Następnie, dokładnie 25 kwietnia, KS Developres Rzeszów S.A. został wpisany do rejestru stowarzyszeń. Tak rozpoczęła się ta przygoda – od IV grupy drugiej ligi, w której zaczęły się siatkarskie zmagania.

 

Trenerem zespołu był w tym czasie Tomasz Kamuda, a w skład drużyny wchodziły m.in. Karolina Filipowicz, Katarzyna Warzocha, Magdalena Olszówka, Barbara Adamska, Paulina Pyrć czy Paulina Peret. Kolejny ważny krok klub postawił w marcu 2013 roku. Wtedy to, z jego inicjatywy, powstała Podkarpacka Akademia Siatkówki. W tym samym roku do sztabu szkoleniowego dołączył Jan Such.

 

Sezon 2012/2013.

 

Sezon 2012/2013 był szczęśliwy dla rzeszowianek, które osiągnęły cel stawiany sobie na jego początku i awansowały do I ligi, przegrywając jedynie dwa mecze w IV grupie II ligi. W Częstochowie odbyły się półfinały, w których KS Developres Rzeszów uległ Piastowi Szczecin. Potem jednak przyszły zwycięstwa nad AZS LSW Warszawa i Politechniką Częstochowską. Podczas turnieju finałowego, którego były gospodyniami, zajęły drugie miejsce.

 

Awans do I ligi wymógł na klubie konieczność wzmocnienia składu. Do drużyny dołączyły m.in. Ewa Śliwińska, Dominika Nowakowska i Magda Jagodzińska. Zmienił się też sztab – pierwszym trenerem został Marcin Wojtowicz, a jego asystentem – Michał Łukowicz. Sezon 2013/2014 zakończył się dobrze – KS Developres Rzeszów, jako beniaminek I ligi, po fazie zasadniczej zajął drugie miejsce z tylko jednym przegranym spotkaniem na koncie. W maju 2014, w turnieju barażowym rozgrywanym w Bydgoszczy, nasze siatkarki wywalczyły sobie awans do Orlen Ligi. Podopieczne trenera Wojtowicza zmierzyły się z Karpatami Krosno, po których pokonaniu, zameldowały się w ekstraklasie.

 

Orlen Liga

 

Dalej przyszedł czas gry w Orlen Lidze – start rzeszowskiej drużyny nie był najlepszy. Dwa pierwsze sezony zespół kończył na przedostatnich miejscach w tabeli. Dało to wyraźny impuls do zmian przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017. Pod skrzydła trenera Jacka Skroka trafiło wiele nowych zawodniczek, co wyraźnie odzwierciedliło się w tabeli, w której, po szesnastu kolejkach, rzeszowianki zajmowały czwarte miejsce. W styczniu 2017 roku nastąpiła zmiana na stanowisku pierwszego trenera – rolę tę pełnić zaczął włoski szkoleniowiec, Lorenzo Micelli, któremu udało się podtrzymać dobrą passę zespołu, dzięki czemu awansował on do półfinałów Mistrzostw Polski. Tam dwukrotnie przegrał z Chemikiem Police w trzech setach, trafiając następnie na Impel Wrocław. Choć była to drużyna znacznie wyżej wtedy oceniana, rzeszowiankom udało się wygrać – dokładnie 13 kwietnia, na Podpromiu, KS Developres Rzeszów wywalczył sobie pierwszy, historyczny medal Orlen Ligi – brąz zawisł na szyjach zawodniczek. Ta wygrana dała też klubowi szanse na walkę w Lidze Mistrzyń. W całym „brązowym” sezonie wyróżniała się szczególnie Adela Helić, zdobywczyni aż dziewięciu nagród MVP, którą uhonorowano nagrodą dla najlepszego sportowca Podkarpacia w plebiscycie Nowin. W tym samym plebiscycie trener Micelli uznany został za najlepszego trenera roku w województwie.

 

Sezon 2017/2018

 

Kolejny sezon rzeszowska ekipa rozpoczęła od wzmocnień.W zespole pojawiła się nowa serbska siła, przyjmująca Jelena Blagojević, którą wybrano również kapitanem drużyny. Szeregi KS Developres Rzeszów zasiliły też: Natalia Gajewska, Julia Andrushko, Monika Ptak, Agata Sawicka i Kamila Ganszczyk, a także belgijka Helene Rousseaux.

 

Pierwsze zwycięstwa zespołowi przyniósł przedsezonowy Turniej Narodów w Karpaczu. Później rozpoczęły się zmagania Ligi Mistrzów, LSK oraz Pucharu Polski. Niestety, w tej ostatniej imprezie znów nie udało się wywalczyć awansu do turnieju finałowego. Po kilku rundach zmagań zespół awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów, którą zakończył na trzecim miejscu w Grupie A. Historyczne z pewnością okazały się też dwa zwycięstwa nad Mistrzyniami Polski w fazie zasadniczej – Chemik Police pokonany został w trzech setach na własnym terenie oraz w tie-breaku w hali Podpromie. Rzeszowska ekipa bez problemu awansowała do fazy Play-Off. W pierwszym etapie zmierzyliśmy się z ŁKS-em Commercecon Łódź. Niestety, to łódzka drużyna okazała się silniejszą w walce o finał, nam więc pozostała gra o brązowy medal. W tych meczach zmierzyliśmy się z drużyną Grot Budowlanych Łódź. Decydujące starcie rozegrane zostało na Podpromiu. Po tie-breaku ze zwycięstwa cieszyli się goście, ostatecznie więc na koniec sezonu 2017/2018 zajęliśmy czwarte miejsce.

 

Sezon 2018/2019

 

Sezon 2018/2019 rozpoczął się częściową przebudową składu oraz sztabu szkoleniowego. Do ekipy z Rzeszowa dołączyła środkowa – Maja Tokarska, przyjmujące – Michaela Mlejnkova i Barbara Zakościelna, rozgrywająca – Petya Barakova, libero – Dorota Medyńska oraz atakujące – Katarzyna Zaroślińska-Król, Kinga Hatala. Sztab szkoleniowy zasilił Bartłomiej Dąbrowski -w roli drugiego trenera oraz Grzegorz Gomulec - w roli fizjoterapeuty. W wyniku kontuzji Helene Rousseaux, w środku sezonu do drużyny dołączyła pochodząca z Bułgarii, zawodniczka grająca na pozycji przyjmującej – Eva Yanewa. Pierwszą rundę fazy zasadniczej drużyna skończyła na 2. miejscu tabeli Ligi Siatkówki Kobiet, dzięki czemu rozegrała ćwierćfinał z 1-ligowym zespołem z Wieliczki. Wygrana na wyjeździe, zaowocowała udziałem w turnieju finałowym Pucharu Polski, którego organizatorem było miasto Nysa. Final Four gościł cztery najmocniejsze ekipy LSK. W ćwierćfinale Rysice wygrały z łódzkim ŁKS, lecz w finale uległy Chemikowi Police ostatecznie zajmując 2. miejsce. Wysoka forma do końca fazy zasadniczej zapewniła drużynie z Rzeszowa bezpośrednie miejsce w półfinale, w którym zmierzyliśmy się z ŁKS-em Commercecon Łódź. Pomimo dodatniego bilansu spotkań to łódzka drużyna okazała się silniejsza i mogła zagrać w finale. Wówczas zarząd klubu postanowił zakończyć współpracę z trenerem Lorenzo Micellim, a jego obowiązki tymczasowo przejął Bartłomiej Dąbrowski. Na ostatnim etapie Rysicom przyszło walczyć z mistrzyniami Polski sezonu poprzedniego - Chemikiem Police. System rozgrywek LSK określał, że brązowym medalistom zostanie drużyna która wygra 3 kolejne spotkania. Decydujący mecz rozegrano na Podpromiu, wówczas gdy Developres od stanu 0:2 oraz kontuzji kapitan - Jeleny Blagojević, doprowadził do tie-breaka i wygrał całe spotkanie (3:2),  jak również rywalizację o brąz (3:1). MVP meczu została Katarzyna Zaroślińska-Król, a drużyna mogła świętować zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski Ligi Siatkówki Kobiet.

 

Sezon 2019/2020

 

 
Developres SkyRes Rzeszów już od kilku lat celował w złoto LSK, Za każdym razem jednak inne zespoły stawały im na drodze do tego osiągnięcia. Podobnie było w zeszłym roku, kiedy drzwi do finału zamknął im ŁKS Commercecon Łódź. Dlatego przed tym sezonem władze klubu postawiły na zdecydowane wzmocnienia – począwszy od trenera, którym został były szkoleniowiec męskiej reprezentacji Polski, Stephane Antiga. Do drużyny dołączyły również m.in. środkowe Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Gabierla Polańska, a także rozgrywająca Anna Kaczmar oraz amerykańska przyjmująca Alexandra Frantti. Zestawienie nowych siatkarek z tymi, które pozostały w zespole, jak Katarzyna Zaroślińska-Król, Jelena Blagojević czy Michaela Mlejnkova, miało dać upragnione mistrzostwo Polski.

Sezon 19/20 siatkarki z Rzeszowa zakończyły na 2. miejscu w Liga Siatkówki Kobiet. Poprawiły tym samym wynik z zeszłego roku, kiedy to zdobyły brązowy medal. Mogą jednak czuć niedosyt, ponieważ przegrały złoto drużyną Grupa Azoty Chemikiem Police zaledwie jednym punktem, miały natomiast taką samą liczbę zwycięstw. Poniosły również porażkę w Pucharze CEV, a także w finale Pucharu Polski.

26 wrzesień 2021

Hala Podpromie
Godz. 17:00
BRAK TRANSMISJI

DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów
3:2
BKS BOSTIK Bielsko-Biała

DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów vs. BKS BOSTIK Bielsko-Biała

TAURONLiga