Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Liga Mistrzyń

Developres BELLA DOLINA Rzeszów w Lidze Mistrzyń 2022/23


Dla Developresu BELLA DOLINA Rzeszów będzie to trzecia okazja do zaprezentowania się w najbardziej elitarnych rozgrywkach w Europie. Dwa poprzednie występy Rysice kończyły na fazie grupowej.

 

Pierwszy raz Developres zagrał w Lidze Mistrzyń w sezonie 2017/18 po tym jak kilka miesięcy wcześniej wywalczył historyczny, bo pierwszy brązowy medal. Jako trzeci zespół z Polski, Rysice miejsce w fazie grupowej musiały wywalczyć sobie w eliminacjach. Rzeszowski zespół przeszedł dość gładko ogrywając kolejno izraelski Hapoel Kfar Saba oraz w 2 rundzie Branik Maribor ze Słowanii. W fazie grupowej już nie było tak dobrze. Zaczęło się od wygranej w Rzeszowie 3:1 nad ASPTT Miluza, ale potem przyszła seria czterech z rzędu porażek z Volei Alba Blaj i Volero Zurich, które pozbawiły nasz zespół szans na awans do fazy play-off. Na pożegnanie z rozgrywkami Developres znów pokonał 3:1 Miluzę.

 

Trzy lata później Rysice wróciły do gry w Lidze Mistrzyń. Tym razem jako wicemistrzynie Polski nie musiały grać w eliminacjach. Niestety mimo sporych oczekiwań Developres w sześciu spotkaniach odniósł tylko jedno zwycięstwo i to w ostatnim meczu, którego wynik i tak nie wpłynął na układ tabeli. Rzeszowski klub dwukrotnie uległ niemieckiemu Palmberg Schwerin i Unet e-work Busto Arsizio. Raz udało się pokonać Savino Del Bene Scandicci, co łącznie dało pięć punktów i ostatnie miejsce w grupie.

 

Rok wcześniej rzeszowianki zanotowały udział w nieco mniej prestiżowym niż LM Pucharze CEV, w którym dotarły do 1/8 finału, gdzie musiały uznać wyższość drużyny z Busto Arsizio. O awansie do ćwierćfinału Włoszek zadecydował złoty set.

 

Ciekawostką jest, że za każdym razem, gdy rzeszowianki pojawia się w Lidze Mistrzyń, to trafia do grupy A. Developres BELLA DOLINA Rzeszów w Lidze Mistrzyń 2022 ponownie trafił do grupy A, w której znajdują się zespoły:


Developres BELLA DOLINA Rzeszów
Lokomotiv KALININGRAD Region - Rosja
DRESDNER S.C. – Niemcy
SC Prometey DNIPRO - Ukraina

02 grudzień 2022

Arena Łódź
17:30
Polsat Sport

ŁKS Commercecon Łódź
3:2
DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów

ŁKS Commercecon Łódź vs. DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów

TAURON Liga