Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 08-05-2022

Grupa Azoty Chemik Police 3:2 Developres BELLA DOLINA Rzeszów

Mecz lepiej rozpoczęły rzeszowianki. Determinacja po stronie Developresu była widoczna już od pierwszych piłek. Zawodniczki Antigi atakowały skutecznie i bardzo szybko odskoczyły na cztery punkty przewagi. Trener Marek Mierzwiński szybko poprosił o czasy, by ratować partię, ale nie wiele to dało. Gospodynie miał problemy w przyjęciu oraz zdecydowanie gorzej ustawiały blok. W połowie seta rzeszowianki posiadały przewagę sześciu oczek, co pozwoliło na spokojną grę. Rysice bez większych problemów zakończył pierwszą odsłonę meczu na swoją korzyść (19:25)

Drugi set była bardzo zacięty. Jakość gry gospodyń poprawiła się, ale wciąż brakowało pewnego ataku. Oba zespoły walczyły o każdą piłkę. Kara Bejma wyprowadziła swój zespół na dwupunktowe prowadzenie (8:6), ale kolejne już wyrównanie dał widowiskowy blok Łukasik (10:10). W końcówce policzanki prowadziły 24:22, lecz role się zmieniły. Developres obronił piłkę setową, doprowadzając ponownie do remisu (24:24). Po kolejnej akcji to rzeszowianki pokazały charakter i wolę walki odwracając losy tego seta na swoją korzyść. Atak z krótkiej Gabrieli Polańskiej był kończącym elementem tego seta (24:26).

Trzeci set to zmiana obrazu gry. Skuteczność rzeszowianek mocno spadła, a rywalki zaczęły punktować. Cały czas mocnym ogniwem drużyny przeciwnej, były Brakocević oraz Kąkolewska. Developres miał problemy ze skutecznym atakiem, dodatkowo błędy w przyjęciu utrudniały odrabianie strat. Ten set nie należał do udanych w wykonaniu zawodniczek Antigi (25:16).

Czwarta odsłona to jednostronna gra gospodyń. Rzeszowianki pogubiły się w swojej grze, a Chemik Police punktował i wykorzystywał  swoje szanse na podwyższenie przewagi. Na tablicy wyników szybko zrobiło się 8:1, a następnie 16:6. Czwarty set zakończył się wysoką przewagą gospodyń 25:10.

Ostatnia część rozpoczęła się od bloku na Kąkolewskiej, ale policzanki czuły swoją szansę i błyskawicznie przejęły kontrolę. Brak kapitan drużyny Jeleny Blagojević na parkiecie, która zmagała się ze skurczami, był widoczny. W zespole Antigi brakowało dokładnego przyjęcia oraz punktowego ataku. Przewaga rywalek tylko wzrastała, a zmiany wprowadzone przez trenera rzeszowianek nie wiele zmieniły. Zespół z Polic już nie wypuścił takiej okazji i po raz 10. w historii został Mistrzem Polski (15:7).

Developres BELLA DOLINA Rzeszów po wspaniałym sezonie 21/22 został Wicemistrzem Polski TAURONLigi oraz na przestrzeni całego sezonu zdobył Super Puchar Polski Kobiet 2022, Puchar Polski Kobiet 2022 i osiągnął znakomity rezultat w Lidze Mistrzyń 2021/22. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali przez cały sezon.

MVP: Jovana Brakocević-Canzian

Grupa Azoty Chemik Police – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2
(19:25, 24:26, 25:16, 25:10, 15:7)

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 3:0 dla Chemika Police

Chemik: De Almeida (2), Kąkolewska (11), Brakocević-Canzian (28), Wasilewska (13), Łukasik (14), Czyrniańska (7), Stenzel (libero) oraz Połeć (1), Lipska (1), Milenković (7), Pol
Developres: Honorio (14), Blagojević (14), Stencel (5), Wenerska, Bajema (15), Jurczyk (7), Szczygłowska (libero) oraz Polańska (6), Witowska (1), Rapacz, Smarzek (3), Kalandadze (3), Bińczycka