Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 08-05-2022

Grupa Azoty Chemik Police 3:2 Developres BELLA DOLINA Rzeszów

Mecz lepiej rozpoczęły rzeszowianki. Determinacja po stronie Developresu była widoczna już od pierwszych piłek. Zawodniczki Antigi atakowały skutecznie i bardzo szybko odskoczyły na cztery punkty przewagi. Trener Marek Mierzwiński szybko poprosił o czasy, by ratować partię, ale nie wiele to dało. Gospodynie miał problemy w przyjęciu oraz zdecydowanie gorzej ustawiały blok. W połowie seta rzeszowianki posiadały przewagę sześciu oczek, co pozwoliło na spokojną grę. Rysice bez większych problemów zakończył pierwszą odsłonę meczu na swoją korzyść (19:25)


Drugi set była bardzo zacięty. Jakość gry gospodyń poprawiła się, ale wciąż brakowało pewnego ataku. Oba zespoły walczyły o każdą piłkę. Kara Bejma wyprowadziła swój zespół na dwupunktowe prowadzenie (8:6), ale kolejne już wyrównanie dał widowiskowy blok Łukasik (10:10). W końcówce policzanki prowadziły 24:22, lecz role się zmieniły. Developres obronił piłkę setową, doprowadzając ponownie do remisu (24:24). Po kolejnej akcji to rzeszowianki pokazały charakter i wolę walki odwracając losy tego seta na swoją korzyść. Atak z krótkiej Gabrieli Polańskiej był kończącym elementem tego seta (24:26).


Trzeci set to zmiana obrazu gry. Skuteczność rzeszowianek mocno spadła, a rywalki zaczęły punktować. Cały czas mocnym ogniwem drużyny przeciwnej, były Brakocević oraz Kąkolewska. Developres miał problemy ze skutecznym atakiem, dodatkowo błędy w przyjęciu utrudniały odrabianie strat. Ten set nie należał do udanych w wykonaniu zawodniczek Antigi (25:16).


Czwarta odsłona to jednostronna gra gospodyń. Rzeszowianki pogubiły się w swojej grze, a Chemik Police punktował i wykorzystywał  swoje szanse na podwyższenie przewagi. Na tablicy wyników szybko zrobiło się 8:1, a następnie 16:6. Czwarty set zakończył się wysoką przewagą gospodyń 25:10.


Ostatnia część rozpoczęła się od bloku na Kąkolewskiej, ale policzanki czuły swoją szansę i błyskawicznie przejęły kontrolę. Brak kapitan drużyny Jeleny Blagojević na parkiecie, która zmagała się ze skurczami, był widoczny. W zespole Antigi brakowało dokładnego przyjęcia oraz punktowego ataku. Przewaga rywalek tylko wzrastała, a zmiany wprowadzone przez trenera rzeszowianek nie wiele zmieniły. Zespół z Polic już nie wypuścił takiej okazji i po raz 10. w historii został Mistrzem Polski (15:7).


Developres BELLA DOLINA Rzeszów po wspaniałym sezonie 21/22 został Wicemistrzem Polski TAURONLigi oraz na przestrzeni całego sezonu zdobył Super Puchar Polski Kobiet 2022, Puchar Polski Kobiet 2022 i osiągnął znakomity rezultat w Lidze Mistrzyń 2021/22. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali przez cały sezon.


MVP: Jovana Brakocević-Canzian

Grupa Azoty Chemik Police – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2
(19:25, 24:26, 25:16, 25:10, 15:7)

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 3:0 dla Chemika Police

Składy zespołów:
Chemik: De Almeida (2), Kąkolewska (11), Brakocević-Canzian (28), Wasilewska (13), Łukasik (14), Czyrniańska (7), Stenzel (libero) oraz Połeć (1), Lipska (1), Milenković (7), Pol
Developres: Honorio (14), Blagojević (14), Stencel (5), Wenerska, Bajema (15), Jurczyk (7), Szczygłowska (libero) oraz Polańska (6), Witowska (1), Rapacz, Smarzek (3), Kalandadze (3), Bińczycka

Wróć do listy
08 maj 2022

HS w Policach 
17:30
TV: Polsat Sport

Grupa Azoty Chemik Police
3:2
DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów

Grupa Azoty Chemik Police vs. DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów

TAURON Liga