Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 05-05-2022

Developres BELLA DOLINA Rzeszów 1:3 Grupa Azoty Chemik Police

Od pierwszego gwizdka rzeszowianki pokazywały się z najlepszej strony. O ile jeszcze początek starcia był całkiem wyrównany, o tyle po dojściu do wyniku 11:10 na korzyść drużyny gospodarzy, Developres zaliczył piorunującą serię. W ataku zabójczo skuteczne były Blagojević i Bajema, dzięki którym nagle zrobiło się 18:10. Tej ogromnej przewagi rzeszowianki już nie roztrwoniły i wygrały pierwszy set 25:15

W drugiej części spotkania Rysice nie kontynuowały dobrej passy. Dość szybko na kilkopunktowe prowadzenie wyszły policzanki. W zdobywaniu kolejnych oczek pomagała Jovana Brakočević. Po błędzie rzeszowianek, które dotknęły antenki, było już 9:14. Tym razem to gospodynie nie były już w stanie nadrobić straty, bo lepszą regularność złapały Czyrniańska i Brakocević. Drugi set zakończył się wynikiem 21:25 i mieliśmy remis.

W trzecim secie rywalki nie zwalniały tempa i przy pomocy Czyrniańskiej wyprowadziły zespół na prowadzenie. Doskonale spisywały się też siatkarki, które je asekurowały i w dużej mierze to dzięki nim Chemik wypracował sobie siedem oczek przewagi. W tym momencie meczu dosłownie nic nie wychodziło podopiecznym Antigi. Rzeszowianki zakończyły tego seta ze sporą stratą (12:25) i ekipa gości wyszła na prowadzenie (1:2).

Czwarty set paradoksalnie nie podłamał Developresu, lecz zmotywował go do lepszej gry. Na jego początku szczególnie Kalandadze radziła sobie znakomicie i nawet Kąkolewska miała problem, by ją zablokować. Równie dobrze radziła sobie Blagojević. W końcówce starcia zawodniczki Antigi nie udźwignęły jednak presji i za sprawą kilku znakomitych zagrań Brakocević wypuściły z rąk zwycięstwo w czwartym secie. Ostatecznie więc w całym meczu 3:1 wygrał Chemik.