Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 20-03-2023

Grot Budowlani Łódź vs Developres BELLA DOLINA Rzeszów

Od samego początku z przodu były rzeszowianki, które szybko odskoczyły na sześć punktów (3:9). O pierwszą przerwę poprosił Maciej Biernat, widząc, że przeciwniczki przejmują kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Gospodynie regularnie psuły zagrywkę i nie mogły znaleźć właściwych rozwiązań, żeby poradzić sobie z rzeszowskim blokiem. Pewnie w ataku prezentowała się również Ann Kalandadze. Swoim wejściem drużynę próbowała pobudzić do walki jeszcze Ewelina Polak, ale nie na wiele się to zdało. Pierwszy set zakończył się wynikiem 18:25 dla Rysic.

Początek kolejnej części meczu rozpoczął się od wyrównanego pojedynku, punkt za punkt. Dopiero wykorzystana przez Blagojević kontra pomogła odskoczyć na dwa oczka przewagi (10:12). Rywalki nie zamierzały odpuszczać, a sprytne zagrania Jeleny Blagojević oraz doskonały serwis Weroniki Centki skutecznie powstrzymał gospodynie. Chwilę później wynik seta przypieczętował atak Magdaleny Jurczyk i kolejna partia trafiła na konto Developresu BELLA DOLINA Rzeszów 19:25.

Trener Stephane Antiga zdecydował się na kilka zmian w wyjściowym składzie i trzecią partię w roli środkowych rozpoczął duet Magdalena Jurczyk i Anna Obiała. Za przyjęcie zagrywki odpowiedzialne zaś były Weronika Szlagowska i Ana Kalandadze. Budowlane od początku wyszły na prowadzenie, a po kontrze wykorzystanej przez Aleksandrę Kazałe, było 4:1. Większość seta to siatkarki Developresu musiały gonić rywalki. Dużo błędów wkradło się do gry rzeszowianek (14:10) i trener Antiga zdecydował się sięgnąć po Jelene Blagojević. To jednak nie dało zbyt wiele i trzeci set zakończył się na korzyść Budowlanych Łódź 25:15.

Rysice po przegranej partii wyszły na parkiet skoncentrowane i zmotywowane. Szczelny blok oraz skuteczna obrona pozwoliła rzeszowiankom na objęcie prowadzenia. Dużo okazji do kontrataku dała Developresowi seria zagrywek Obiały. Łodziankom nie pomagały kolejne błędy własne. Piłką od bloku dostała po głowie Kazała i prowadzenie Wicemistrzyń urosło do 8:15. Rysice pewnie zmierzały po kolejną wygraną. Ostatni punkt należał do Orvosovej wykorzystując piłkę przechodzącą (18:25) i kończąc całe spotkanie 1:3 dla Developres BELLA DOLINA Rzeszów.

MVP: Ana Kalandadze

Grot Budowlani Łódź 1:3 Developres Bella Dolina Rzeszów
(18:25, 19:25, 25:15, 19:25)

Budowlani: Łazowska, Durul (16), Kazała (11), Fedusio (17), Sobolska (4), Pol (10), Łysiak (libero) oraz Polak (1), Kędziora (1), Kąkol (1) i Kukulska (1)
Developres: Blagojević (13), Centka (3), Wenerska (4), Orvosova (17), Kalandadze (18), Jurczyk (10), Szczygłowska (libero) oraz Bagrowska, Szlagowska (5), Bińczycka, Rapacz (3) i Obiała (1)