Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 15-03-2023

Developres Bella Dolina Rzeszów vs Eczacibasi Dynavit Stambuł

W premierowej odsłonie po wyrównanym początku (7:7), inicjatywę przejęły siatkarki Eczacibasi. Ataki w wykonaniu Iriny Woronkowej sprawiły, że przyjezdne objęły prowadzenie 7:10 i szybko reagować musiał trener rzeszowianek. Drużyna ze Stambułu konsekwentnie budowała przewagę (9:15), by w końcówce kontrolować sytuację. Siatkarki ze Stambułu pewnie zapisały wygraną na swoim koncie, „kropkę nad i” postawiła Woronkowa (19:25).

Set numer dwa to przebudzenie siatkarek Developresu. Wprawdzie zaczęło się od prowadzenia gości 1:4, to z czasem coraz wyraźniej do głosu zaczęły dochodzić rzeszowianki. W środkowej części seta rzeszowianki wypracowały sobie znaczącą zaliczkę (18:12). Bardzo dobrze prezentowały się w obronie, poprawiły skuteczność w ofensywie, co przełożyło się na wynik. Siatkarki Eczacibasi starały się odbudować wynik, ale gospodynie utrzymały przewagę. W końcówce decydujące słowo należało do rozgrywającej rzeszowskiej drużyny, która najpierw zatrzymała Hande Baladin, a później posłała piłkę do Blagojević, dzięki czemu Rysice triumfowały 25:22.

Set zaczęliśmy od niewymuszonych błędów. Podrażniona ekipa ze Stambułu w trzeciej partii narzuciła swoje warunki gry (5:8, 8:16). Siatkarki Developresu nie były w stanie wiele zdziałać. Znakomicie grę prowadziła rozgrywająca przyjezdnych Maja Ognijenovic „rozrzucając” rzeszowski blok. Rysice w tym secie miały również duże problemy w ataku, a rywalki punktowały blokiem (1–7 w całym secie) i to właśnie blok ustalił wynik tego jednostronnego seta na 16:25.

Rzeszowianki wyszły na kolejną odsłonę z atakującą Gabrielą Orvosovą w szóstce i zaliczyły udany początek (8:6). W środkowej części seta obie drużyny toczyły bardzo zaciętą, wyrównaną walkę kibice znakomicie wspierali naszą drużynę. Siatkarki Eczacibasi odskoczyły na trzy punkty  (16:19), później na cztery oczka (18:22). Siatkarki Developresu nie rezygnowały, po punktowym bloku zmniejszyły różnicę (21:23). Tijana Boskovic wywalczyła piłkę meczową na (21:24) i drużyna z Turcji mogła być już myślami po meczu, Rysice znakomicie odrabiały straty, doprowadzając do gry na przewagi! Nasz zespół poderwał do wspaniałego dopingu całe Podpromie! Rzeszowianki nie poddawały się, walczyły fantastycznie w obronie, sprytnie na siatce, lecz ostatni atak na środku siatki Weroniki Centki okazał się autowy i mecz zakończył się wynikiem (26:28). Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę w hali Podpromie! Mecz rewanżowy ¼ Ligi Mistrzyń 2023 odbędzie się w Stambule w dniu 23.03.2023 o godz. 17:00 (polskiego czasu).

Developres Bella Dolina Rzeszów (POL) 1:3 Eczacibasi Dynavit Stambuł (TUR)
(19:25, 25:22, 16:25, 26:28)

Składy zespołów:
Developres: Blagojević (10), Obiała (10), Centka (15), Wenerska (1), Rapacz (4), Kalandadze (13), Szczygłowska (libero) oraz Bińczycka, Jurczyk (2),  Orvosova (10)
Eczacibasi: Bosković (27), Baladin (11), Guveli (13), Ognjenović (1), Woronkowa (14), Jack-Kisal (12), Sebnem Akoz (libero) oraz Cetinay (libero), Sahin, Erkek