Dodane przez: Piotrek Litewski w dniu: 23-11-2023

W absolutnym hicie Tauron Ligi, rewelacja tego sezonu BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała podejmowała PGR Rysice Rzeszów. Po wyśmienitym i dość zaskakującym początku rozgrywek, nasz przeciwnik wygrał wszystkie 7 spotkań, tracąc przy tym jedynie 2 sety.

Od początku meczu gra Rysic wyglądała lepiej niż przeciwniczek. Dobrze dysponowana w ataku była Gabriela Orvosova i Ana Kalandadze.

Przy stanie 11:14 pierwszym blokiem dla naszej drużyny popisała się Amanda Coneo.

Podopieczne trenera Stephana Antigi wypracowały sobie kilka punktów przewagi, jednak BKS zdołał nas dogonić i przy wyniku po 19 wyszedł na dwupunktowe prowadzenie za sprawą asa serwisowego Julii Nowickiej. Dzięki temu końcówka seta zapowiadała się bardzo emocjonująco.

Mimo, że przeciwnik miał już dwie piłki setowe, końcówka należała do Kalandadze, która dwukrotnie zablokowała rywalki pojedynczym blokiem, dzięki czemu wygraliśmy do 26.

Druga odsłona nie zaczęła się dla nas najlepiej. Zespół przegrywał już 5:1, jednak dziewczyny szybko się obudziły i zaczęły gonić wynik.

Kolejny dobry mecz w tym sezonie rozgrywała Weronika Centka, która czuła się dziś pewnie w ataku.

Mimo dużej straty z początku seta, Rysice wyszły na prowadzenie 9:10, za sprawą niezawodnego duetu Kalandadze&Orvosova.

Przy zagrywkach Gruzinki i blokach Czeszki nasza drużyna zdołała odskoczyć na 5 punktów (15:10).

Przewaga dla gospodyń była już nie do odrobienia. Ostatecznie as serwisowy Coneo zakończył zmagania, a BKS uległ do 16.

Dla przypomnienia, przeciwnik w tym momencie przegrał już tyle setów, ile przez 7 poprzednich meczów.

Rysice chciały zakończyć to hitowe starcie w trzech setach. Dość szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę.

Nasz zespół przy wyniku 11:17 zaczął mieć problemy ze zdobywaniem punktów. BKS odzyskał wiarę i przy stanie 15:17, trener Antiga poprosił o czas, który podziałał na nas otrzeźwiająco.

Od tego momentu pozwoliliśmy rywalkom na zdobycie tylko 3 punktów. Mecz, mocnym atakiem z drugiej linii zakończyła Coneo.

MVP spotkania została Ana Kalandadze, która w całym meczu zdobyła 24 punkty.

BKS BOSTIK ZGO BIELSKO-BIAŁA 0:3 PGE RYSICE RZESZÓW (26:28; 16:25; 18:25)