Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Administrator strony w dniu: 10-09-2018

Developres SkyRes Rzeszów rozpoczął właśnie współpracę z Fundacją Felineus, pomagającą bezdomnym zwierzętom.

Fundacja Felineus funkcjonuje od grudnia 2011 roku. Celem jej działania jest przede wszystkim pomoc i opieka nad bezdomnymi zwierzętami. Felineus dąży do poszerzenia wiedzy społeczeństwa w zakresie praw zwierząt.

Od początku swojego istnienia, fundacja uratowała ponad 1800 kotów, z czego 1300 znalazło nowe domy. Felineus nie posiada schroniska, stąd opiera się na zasadzie domów tymczasowych, co polega na tym, że przeznaczone do adopcji zwierzęta znajdują tymczasowy dom w prywatnych mieszkaniach wolontariuszy.

 

Fundacja Felineus w pierwszej kolejności skupia się na pomocy bezdomnym zwierzętom, do której zalicza się: leczenie, profilaktyka, kastracja oraz sterylizacja. Dalej, działacze poszukują dla kotów nowych domów, jednocześnie promując adopcję bezdomnych zwierząt. Szerząc idee dotyczące praw zwierząt, fundacja organizuje różnego rodzaju eventy edukacyjne, informacyjne i promocyjne. Oprócz tego, organizacja stworzyła program edukacyjny, który kierowany jest do szkół i przedszkoli, "Rozumiem Mruczka". Lekcje te cieszą się dużym zainteresowaniem.

Fundacja działa na zasadzie wolontariatu - chętni do pomocy realizują wszystkie "prace" w swoim wolnym czasie. Prowadzone są również działania w sieci, a wesprzeć je można, robiąc zakupy on line (np. IdeaFairPlay, FaniMani) bądź biorąc udział w kampaniach tematycznych (ratujemyzwierzaki.pl, wspieram.to, pomagam.pl, itd.).

 

Jedną z bardziej popularnych form pomocy jest wirtualna adopcja, polegająca na przekazywaniu dla konkretnego kota określonej kwoty (nie mniejszej niż 20 zł). W ten sposób osoba staje się wirtualnym opiekunek zwierzaka, przesyła swojemu podopiecznemu prezenty w postaci lepszej karmy czy zabawek, w zamian otrzymując mailowe informacje o kocie, którym się opiekuje, wraz z jego zdjęciami. Wirtualny opiekun ma również możliwość poznać swojego podopiecznego, odwiedzając go w domu tymczasowym, w którym w danym momencie przebywa.

 

W 2014 roku Fundacja Felineus rozpoczęła współpracę z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym, a od 2016 roku realizowany jest fotograficzny projekt "Adopcja nie gryzie". Jego celem jest promocja adopcji bezdomnych zwierząt, ukazanie całego procesu adopcji oraz metamorfozy zwierzaka w nowym domu. Kampania realizowana jest do dziś - aktualnie trwają kolejne sesje.

 

Felineus wciąż się rozwija. W planach jest organizacja Centrum Adopcyjnego Kotów, będącego jednocześnie centrum edukacji pro - zwierzęcej. W dalszym ciągu rozbudowywany jest wolontariat, organizowane są kolejne akcje i eventy. Fundacja podejmuje współpracę z organizacjami pozarządowymi i instytucjami.

Fundacja Felineus nie ma stałego źródła finansowania, natomiast utrzymuje się z datków od osób prywatnych, a także firm i instytucji. Z racji posiadania przez nią statusu organizacji pożytku publicznego, istnieje możliwość wspierania fundacji poprzez przekazanie 1% podatku.

 

Od sezonu 2018/2019 Developres SkyRes Rzeszów rozpoczyna współpracę z Fundacją Felineus w zakresie wsparcia wizerunkowego oraz organizacyjnego.

Wróć do listy
27 marzec 2024

godz. 17:30

HWS RCS

Polsat Sport

MOYA Radomka Radom
0:3
PGE Rysice Rzeszów

MOYA Radomka Radom vs. PGE Rysice Rzeszów

TAURON Liga