Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 04-02-2021

KS DevelopRes Rzeszów na koniec turnieju Ligi Mistrzyń 2021, zwycięża z liderem grupy 3:1 Savino Del Bene Scandicci

Ostatni mecz z Savino Del Bene Scandicci w turnieju Ligi Mistrzyń 2021 w Schwerinie rozpoczęliśmy od zaskoczenia rywalek. Po pierwszych piłkach Developres SKYRES Rzeszów miał czteropunktowe prowadzenie po skutecznych akcjach na skrzydle naszych zawodniczek. Dodatkową cegiełkę dołożyła blokiem Zuzanna Efimienko-Młotkowska, zatrzymując na samym początku Magdalenę Stysiak (4:0). Rzeszowianki nie mogły sobie wymarzyć lepszego otwarcia meczu, po serii zagrywek Marty Krajewskiej oraz dobrej gry w kontrze, mieliśmy na tablicy wynik 15:10. W kolejnych akcjach trwała zacięta gra. Wydawało się, że set rozstrzygnie się na korzyść rzeszowianek, lecz to podopieczne Masimo Barboliniego wrzuciły wyższy bieg, między innymi Megan Courtney. Pierwszy set był niesamowicie zacięty i długi. Ostatecznie to pierwszego seta wygrał zespół z Scandicci 35:33.

Po bardzo zaciętym boju w pierwszym secie czas na rewanż w drugiej odsłonie meczu. Rzeszowianki mocno rozpoczęły kolejną część spotkania. Kiera Van Ryk była nie do zatrzymania. Dobra współpraca dała naszej drużynie dwupunktowe prowadzenie 11:9. W kolejnych akcjach rywalki wciąż musiały gonić wynik. Rzeszowianki skutecznie zatrzymywały atakującą Scandicci i przewaga wzrosła do trzech oczek. Savino Del Bene Scandicii nie odpuszczało i zdołało doprowadzić do remisu 16:16. Przy takiej sytuacji trener Stephane Antiga postanowił wprowadzić na boisko Magdalenę Grabkę, która okazała się pozytywnym impulsem naszego zespołu. Rzeszowianki ponownie wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca seta, wygrywając drugą partię 25:22.

Dobra dyspozycja Kiery Van Ryk była jednym z kluczowych elementów w tym secie. Po punkt za punkt, podczas początku trzeciego seta, ponownie nasza atakująca rozpoczęła serię, mocnych ataków obijają blok, a następnie punktując celny stałem, w róg boiska (15:11). Po przeciwnej stronie siatki pojawiły się problemy w skończeniu akcji. Rywalki miały duże problemy w minięciu szczelnego bloku naszego zespołu (22:17). Mocny atak Kiery Van Ryk po bloku kończy trzeciego seta dla naszego zespołu 25:22 i wychodzimy na prowadzenie w setach 2:1.

Włoski zespół wszedł w czwartą odsłonę z wysokiego „C” (2:4). Rzeszowianki początkowo miały problem ze skończeniem ataku, po zagrywce Popovic i o pierwszy czas poprosił trener Antiga (6:2). Po krótkiej przerwie coraz skuteczniej punktowały nasze środkowe i po chwili mieliśmy remis 12:12. Rzeszowianki narzuciły swój rytm gry oraz skuteczną serię punktową. Zespół z Scandicci jakby podłamany problemami, coraz częściej miał problem w przyjęciu, co wykorzystały Rysice 18:12. Do końca sytuacja na boisku nie uległa zmianie. Kropkę nad „i” w tym secie, atakiem w aut postawiła Drewniok i to Developres SKYRES Rzeszów cieszył się z pierwszego zwycięstwa Ligi Mistrzyń 2021 (28:26).

Developres SkyRes Rzeszów 3:1 Savino Del Bene Scandicci
(33:35, 25:22, 25:22, 28:26)

Developres: Van Ryk (36), Blagojević (2), Efimienko-Młotkowska (15), Stencel (5), Fidon-Lebleu (1), Krajewska (1), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Lazić (14), Kaczmar, Polańska (8), Grabka (6), Rasińska (2)
Savino: Courtney (12), Lubian (10), Stysiak (9), Popović (5), Vasilieva (4), Malinov (1), Carocci (libero) oraz Drewniok (10), Pietrini (8), Bosetti (6), Cecconello (6), Camera, Merlo (libero)