Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 03-02-2021

KS DevelopRes Rzeszów zaliczył drugą porażkę na Turnieju Ligi Mistrzyń 2021 w Schwerinie

Pierwszy mecz drugiego dnia turnieju Ligi Mistrzyń 2021 rozpoczęliśmy w nieco zmienionym składzie. Zawodniczki Stephane’a Antigi w pierwszej odsłonie zacięcie walczyły o każdy punkt, nie brakowało długich wymian i spektakularnych obron. Początek seta to zasłużone prowadzenie Developresu 14:11. Rzeszowianki nie ustrzegły się prostych błędów, co doprowadziło do remisu (15:15). Rysice za sprawą dobrej gry blokiem ponownie uzyskały prowadzenie (20:18). Po naszej stronie punktowała głównie Aleksandra Rasińska, a rywalki musiały gonić wynik. Końcówka premierowej odsłony nie należała do najlepszych duże problemy z przyjęciem, atakiem wykorzystały włoszki i to one były górą w niesamowicie wyrównanej rywalizacji (23:25).

Od początku drugiej partii na przyjęciu pojawiła się Magdalena Grabka, która zastąpiła Jelenę Blagojević. Rzeszowianki nie najlepiej rozpoczęły drugą partię, lecz, szybko wyszły na prowadzenie, a gdy zablokowana została Mingardi gra nabrała odpowiedniego tempa dla naszego zespołu (11:10). Kolejne akcje to zacięta wymiana punkt za punkt. Rysice nie odpuszczały i starały się uzyskać przewagę punktową. Sytuacja na boisku długo nie ulegała zmianie, aż w decydującej fazę drugiego seta drużyna Unet e-work BUSTO ARSIZIO punktowała skuteczną zagrywką, a następnie znakomicie w ataku spisywała się Camilla Mingardi. Na tablicy wyników mieliśmy dwupunktową przewagę dla rywalek. Rysice zaczęły popełniać proste błędy i nie potrafiliśmy odrobić straty. Drugi set przegrany 22:25.

Otwarcie seta numer trzy było równie zacięte, jak poprzednie partie. Dopiero przy stanie 9:9 na znaczną przewagę wyszły zawodniczki z Włoch, po skutecznej serii zagrywek Alex Gray (15:10). W kolejnych akcjach Developres nie uniknął kilku prostych błędów, które wykorzystały rywalki. Rzeszowianki starały się zniwelować wysoką przewagę przeciwniczek, lecz nie potrafiły powstrzymać znakomicie dysponowaną w tym meczu przyjmującą Alexa Gray. Włoszki zasłużenie prowadziły aż siedmioma punktami i niestety trzeci set przegrywamy 25:17 oraz całe spotkanie 0:3.

Developres SKYRES Rzeszów 0:3 Unet e-work Busto Arsizio
(23:25, 22:25, 17:25)

Developres SKYRES Rzeszów: Polańska (9), Rasińska (16), Blagojević (2), Stencel (6), Kaczmar (1), Lazić (9), Krzos (libero) oraz Van Ryk (2), Grabka (7), Krajewska, Fidon-Lebleu, Przybyła (libero)
Unet e-work Busto Arsizio: Poulter (1), Olivotto (1), Gennari (6), Gray (21), Mingardi (16), Stevanović (7), Leonardi (libero) oraz Piccinini, Escamilla, Herrera Blanco