Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 24-02-2023

Volero Le Cannet vs Developres BELLA DOLINA Rzeszów

Gospodynie rozpoczęły to spotkanie od dobrej gry blokiem. Obie drużyny sporo broniły, dlatego akcje były długie. Po autowym uderzeniu Jeleny Blagojević zrobiło się 3:5, wykorzystały to rywalki, podwyższając swoją przewagę (9:6). Problemy rzeszowianek zaczynały się już w przyjęciu. Po asie serwisowym Milki da Silvy przewaga wzrosła już do czterech punktów. Błędy w defensywie przekładały się na ich skuteczność w ataku, a Francuzki potrafiły to wykorzystać. Miejscowe nie zamierzały na tym poprzestać. Kiedy zapunktowały w serii to dystans wynosił już dziewięć ,,oczek”. Trener Stephane Antiga próbował rotować składem, ale nie przynosiło to spodziewanych efektów (25:15).

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Francuski cały czas stwarzały duże zagrożenie swoją zagrywką. Rzeszowianki bowiem w przyjęciu spisywały się znacznie poniżej swoich możliwości. Po bloku Weroniki Centki zmniejszyły straty do punktu, ale stan taki nie utrzymywał się długo. Zawodniczki Developresu Bella Dolina popełniały sporo błędów. Sytuacja nieco się poprawiła, gdyż dobrze postawiony blok zatrzymał gospodynie, a dodatkowo Katarzyna Wenerska posłała asa serwisowego. W tym fragmencie gra się wyrównała (18:18). Duży w tym udział samych Francuzek, które już nie były takie skuteczne, więc wszystko miało rozstrzygać się w samej końcówce. W niej cały czas na prowadzeniu były miejscowe (25:24). Jednak Rysice nie potrafiły tego wykorzystać i musiały uznać wyższość swoich rywalek, przegrywając 27:29.

Trzeci set rozpoczął się tak samo, jak poprzedni. Po błędzie Gabrieli Orvosovej rzeszowianki przegrywały 1:4. Szybko wzięły się za odrabianie strat i po przestrzelonym zagraniu Anny Kotikowej pozostał im do odrobienia tylko punkt. Po kolejnej pomyłce Orvosovej zrobiło się 9:12. Nasze zawodniczki grały bardzo nierówno, ich gra falowała. Dodatkowo mierzyły się z dobrze dysponowanymi rywalkami, dlatego wynik po raz kolejny im uciekał. Wprawdzie w końcówce seta zafunkcjonował po stronie rzeszowianek blok, co dawało jeszcze nadzieję na remis, ale tak się nie stało. Cały czas miały punkt bądź dwa straty. Całe spotkanie zakończyła pomyłka Jeleny Blagojević z lewego skrzydła (25:22).

Volero Le Cannet 3:0 Developres BELLA DOLINA Rzeszów
(25:15, 29:27, 25:22)

Volero: Kotikowa (15), Akimowa (14), Koczurina (12), Janewa (9), Da Silva (8), Kobzar, Wang (libero) oraz Savić, Popowa
Developres: Orvosova (16), Blagojević (13), Kalandadze (11), Centka (4), Jurczyk (2), Wenerska (2), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (3), Obiała, Szlagowska, Bińczycka