Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 18-02-2023

MOYA Radomka Lotnisko Radom VS Developres BELLA DOLINA Rzeszów

Miejscowe na początku popełniały sporo błędów, Developres grał blokiem, mocno na grę wpływała swoimi serwisami Weronika Szlagowska i przyjezdne prowadziły 8:4. W tej części seta Radomka była w stanie odpowiedzieć tylko dobrym blokiem Małgorzata Jasek, ale i tak w kolejnych uderzeniach rzeszowianki znowu zbudowały przewagę. Kontrę skończyła Gabriela Orvosova, a zagrywką punktowała Weronika Centka (14:8). Przewaga ekipy gości rosła i gdy w polu zagrywki stanęła Julia Bińczycka zrobiło się już 19:10 dla Developresu, który spokojnie dograł partię do końca.

Druga partia rozpoczęła się zupełnie inaczej i po bloku Martyny Łukasik miejscowe prowadziły 3:1. Rzeszowianki wyrównały, ale nie na długo. Dobrze w atakach z kontry spisywała się Jasek i jej akcje pozwoliły Radomce na trzy oczka nadwyżki (10:7). Łukasik kiwką dołożyła kolejne (13:9). Katarzyna Wenerska zagrywką próbowała pobudzić swój zespół do gry, ale nie dało to za wiele, radomianki po bloku Łukasik wróciły do czteropunktowej nadwyżki (19:15) i zmierzały do wygranej w secie. Rzeszowski zespół już do końca nie zdołał zbliżyć się z wynikiem, a Natalia Murek najpierw dała Radomce piłkę setową, a w drugiej akcji zakończyła też tę odsłonę.

Początek kolejnej należał do Any Kalandadze, a Developres szybko odskoczył na 4:1. Kolejny punkt do prowadzenia dołożyła Centka (7:3) i przez jakiś czas różnica nie ulegała zmianie. Przyjezdne same zaczęły zmniejszać dystans, popełniając błędy. Bardzo dobrze w polu serwisowym spisywała się też Martyna Świrad i Radomianka w jednym ustawieniu objęła prowadzenie 11:10. Kalandadze zagrywką od razu je odzyskała dla Developresu, ale radomianki cały czas naciskały. Gdy pomyliła się w ataku Jasek, ekipa gości prowadziła 19:16. W samej końcówce nastąpił jednak zwrot akcji, przy zagrywkach Łukasik Radomka wygrała cztery kolejne akcje i po bloku Świrad to ona miała piłkę setową (24:23). Gdy w ataku uderzyła Kalandadze wydawało się, że jest już po secie, ale challange go przedłużył. Zaciętą walkę finalnie blokiem zamknęły rzeszowianki

W pierwszych akcjach czwartego seta delikatnie prowadziły radomianki – as serwisowy Jasek dał wynik 4:2, ale Developres szybko wyrównał, a błąd Radomki w ataku zmienił ekipę będącą na prowadzeniu. Coraz lepiej i częściej atakowała Orvosova, biorąc na siebie ciężar gry w kolejnych akcjach. Swoje w polu zagrywki zrobiła też Wenerska i przyjezdne odskoczyły na 12:8. Świrad z pola zagrywki próbowała jeszcze ugryźć rywalki, ale jej jeden as serwisowy nie wpłynął znacznie na wynik, a rzeszowianki rozpoczęły siatkarski marsz ku wygranej. Tym bardziej, że Developres zwiększył jeszcze dystans, gdy w polu zagrywki stanęła Szlagowska (19:13). W ostatnich chwilach Radomka zerwała się jeszcze do walki, dobry blok, a także zagrywka Szlagowskiej nie były jednak w stanie zagrozić rywalkom, które niedługo później zamknęły całe spotkanie.

MVP: Weronika Szlagowska
MOYA Radomka Lotnisko Radom 1:3 Developres BELLA DOLINA Rzeszów

Radomka: Samara (4), Świrad (11), Bugg (4), Jasek (24), Braga (1), Łukasik (12), Strasz (libero) oraz Murek (7), Biała, Zaborowska i Moskwa
Developres: Obiała (4), Centka (8), Wenerska (5), Orvosova (15), Szlagowska (19), Kalandadze (14), Szczygłowska (libero) oraz Bagrowska (1), Rapacz (7), Jurczyk (5) i Bińczycka