Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 03-02-2021

KS DevelopRes Rzeszów po zaciętej walce przegrywa 2:3 z SCC Palmberg Schwerin.

W pierwszym dniu drugiego turnieju grupy A Ligi Mistrzyń 2021 w Schwerinie KS DevelopRes Rzeszów zmierzył się z gospodyniami. Mecz lepiej rozpoczęły rzeszowianki, które na początku meczu wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Przeciwniczki próbując odrabiać straty, punktowały mocną zagrywką, a do tego doszedł jeszcze skuteczny atak. Zwrot akcji doprowadzi do szybkiego wyrównania, a następnie prowadzenia 14:11 dla podopiecznych Felixa Koslowskiego. Rzeszowianki w dalszej części spotkania miały spore problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki i przewaga wzrosła aż do ośmiu oczek. Poprawa nastąpiła po zmianie na pozycji przyjmującej. Na boisku pojawiła się Fidon-Leble za Alexsandre Lazić. Walka była bardzo zacięta. Rysice odrobiły kilku punktową stratę, lecz przewaga była już zbyt duża i pierwszego seta przegrywamy 18:25.

Początek drugiego seta okazał się znacznie bardziej wyrównany. Podopieczne Stephane’a Antigi wychodziły na prowadzenie, ale bardzo szybko odpowiadały rywalki 10:11. Dopiero w połowie partii Rysice postawiły wyżej poprzeczkę rywalkom, doprowadzając do stanu 17:15 dla Developresu. Nerwowe chwile nastąpiły w końcowej fazie drugiej partii, gdy rzeszowianki wyszły na trzypunktowe prowadzenie, lecz szybko zawodniczki SSC Palmberg Schwerin zniwelowały różnicę doprowadzając do stanu 21:21. Rysice poprawiły swoją skuteczność, dzięki czemu drugiego seta zakończyliśmy skutecznym blokiem Kiery Van Ryk 25:22, doprowadzając do remisu 1:1 w setach.

Trzecią partię lepiej otworzyły gospodynie, które rozbijały nasze zawodniczki skuteczną zagrywką 5:7. Developres nie odpuszczał, a duet Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej oraz Kiery Van Ryk na siatce doprowadził do przełamania na korzyść Rysic 9:7. Dobre akcja nie zakończyły się tylko na naszym bloku, do dobrej dyspozycji w pięknym stylu powróciła atakująca naszego zespołu Kiera Van Ryk. Niestety w dalszej części spotkania zawodniczki Developresu miały spore problemy w dobrym skończeniu akcji, co spowodowało prowadzenie gospodyń 16:13. Rzeszowianki nie poddawały się, drobne problemy zostały zniwelowane i szybko odrobiły straty doprowadzając do stanu 21:16. Zawodniczki ze Schwerinu po krótkiej przerwie zdołały jeszcze odpowiedzieć, lecz nie zdołały dogonić wyniku. Rysice zakończyły kolejnego seta na swoją korzyść 25:23.

Czwarty set to niesamowicie zacięty pojedynek. Wymiana punk za punkt była niezwykle długa, bo aż do stanu (11:11). Developres wychodził na trzypunktowe prowadzenie, lecz gospodynie szybko zmniejszyły przewagę, pokazując swoją skuteczność w zagrywce, doprowadzają do remisu w połowie czwartej partii spotka (15:15). Walka o każdy punkt po obu stronach była bardzo wyrównana, zespoły wspięły się na wyżyny swoich umiejętności. Końcówka seta to wyczekiwanie kto pierwszy popełni błąd. Niestety to nasz zespół był pierwszy, czwarty set zakończył się wynikiem 24:26 dla gospodyń.

Palmberg Schwerin znakomicie otworzył tie-breaka i po dwóch blokach Barfield z rzędu oraz efektownych atakach Spelman i Alsmeier gospodynie prowadziły 7:1. Brak przyjęcia oraz brak skuteczności w ataku spowodował, że nie potrafiliśmy już dogonić gospodyń. Set zakończył się skutecznym uderzeniu Szakmáry 15:7 dla gospodyń i całe spotkanie wygrywa drużyna Palmberg Schwerin 3:2.

SSC Palmberg Schwerin 3:2 Developres SKYRES Rzeszów
(25:18, 22:25, 23:25, 26:24, 15:7)

SSC Palmerg Schwerin: Szakmary (11), Alsmeier (27), Spelman (19), Barfield (8), Imoudu (4), Schoelzel (11), Pogany (libero) oraz Stoltenborg, Nestler, Agost (4) i  Oude Luttikhuis (3)

Developres SKYRES Rzeszów:  Polańska (11), Van Ryk (36), Krajewska, Blagojević (8),  Efimienko-Młotkowska (6), Fidon-Lebleu (15), Krzos (libero) oraz Rasińska (1), Grabka, Stencel, Lazic  i Przybyła (libero)