Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 17-12-2021

Energa MKS Kalisz 1:3 Developres BELLA DOLINA Rzeszów

Początek meczu pomiędzy MKS-em Kalisz a Developresem Bella Dolina Rzeszów był bardzo wyrównany. Walka w meczu 13. kolejki Tauron Ligi toczyła się punkt za punkt. Jednak z czasem przewage osiągnęły podopieczne Stephana Antigi (8-5). Jednak chwilę później gospodynie potrafiły zniwelować tę różnicę (12-12). Walka taka toczyła się aż do stanu 16-17. Od tej pory gospodynie zdobyły zaledwie jeden punkt i set zakończył się zwycięstwem "Rysic" 25-17.

Druga odsłona piątkowego meczu miała zupełnie inny przebieg. Ekipa z Rzeszowa osiągnęła przewagę już na początku partii (11-4). Później Developres Rzeszów kontrolował przebieg tej partii by ostatecznie zwyciężyć 25-18.

W trzecim secie przyjezdne co chwilę osiągały przewagę, którą MKS Kalisz niwelował. Jednak gdy na tablicy wyników było 19-23 wydawało się, że mecz ten za chwilę się zakończy. Ostatecznie podopieczne Adama Czekaja odrobiły straty i to one miały pierwszą piłkę setową. Ostatecznie po grze na przewagi gospodynie wygrały 27-25.

W czwartej partii było dużo chaosu. Jednak bardzo dobrze spisywała się Ana Kalandadze, a po ataku Bruny Honorio na tablicy wyników zrobiło się 19-10. Mecz zakończyła udanym serwisem Izabella Rapacz. MVP spotkania wybrano Annę Stencel.

MVP: Anna Stencel

Energa MKS Kalisz 1:3 Developres Bella Dolina Rzeszów
(17:25, 18:25, 27:25, 14:25)

MKS: Drużkowska (9), J. Łukasik (4), Gałkowska (12), Mucha (4),  Dudek (14), Gajewska (5),  Bałuk (libero) oraz Żurowska (2), Kucharska, Miechowicz (2), Gajewska (5) i Wysokińska (libero)
Developres: Honorio Marques (16), Stencel (16), Wenerska (1), Bajema (21), Kalandadze (10), Jurczyk (9), Szczygłowska (libero) oraz Blagojević,  Witowska (1), Bińczycka i  Rapacz (4)