Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 24-04-2022

ŁKS Commercecon Łódź 1:3 Developres BELLA DOLINA Rzeszów

Drugi mecz półfinałowy PLAY-OFF TAURONLigi rozpoczął się od wymiany punktowej. Szybciej dobry rytm złapały Rysice. W dużej mierze dzięki dobrej zagrywce oraz ustawieniu szczelnego bloku. Rywalki posiadały spore problemy, aby rozegrać punktową akcję na swoją korzyść. Mocne ataki Honorio dał rzeszowiankom przewagę 7:10 i od tego momentu Developres budował solidną przewagę. Po kolejnej akcji z lewego skrzydła Rysice prowadziły już 15:23. Pierwszy seta zakończył się wynikiem 17:25 dla drużyny z Rzeszowa.Drugi set lepiej rozpoczęły łodzianki, wychodząc na pięciopunktową przewagę (7:2). Nie były jednak w stanie utrzymać prowadzenie, a sygnał do odrabiania strat dała Bajema oraz Stencel. Po chwili mieliśmy już remis (9:9). Pojedynek nabrał rumieńców i przy głośnym dopingu kibiców obydwu drużyn na parkiecie trwała zażarta walka. Gospodynie ponownie wyszły na prowadzenie, lecz Rysice nie zamierzały się poddawać. W końcówce ponownie Developres wyrównał na 21:21 za sprawą zagrywki Katarzyny Wenerskiej, lecz łodzianki zachowały więcej zimnej krwi i zakończyły drugą partię spotkania na swoją korzyść 25:23.Początek trzeciej części meczu to gra punkt za punkt. Atak ze środka Jurczyk dał remis 7:7, ale skuteczna kiwka Blagojević podwyższyła wynik na korzyść rzeszowianek (8:10). Walka trwała w najlepsze do stanu 13:13. Developres w dalszej części pokazał pazura i zbudował sporą przewagę, za sprawą szczelnego bloku 18:13. Nadzieję drużynie ŁKS-u dała Piasecka, która dwukrotnie skutecznym serwisem sprawiła problemy rzeszowiankom. W tym momencie o czas poprosił trener Antiga. Pomimo ambitnej pogoni ze strony łodzianek, atak Bruny Honorio dał prowadzenie 18:21 i tej przewagi przyjezdne już nie wypuściły z rąk, wygrywając seta do 21:25.Łodzianki czwartego seta rozpoczęły od prowadzenia 6:2, ale na odpowiedź Rysic nie trzeba było czekać długo. Kapitan Blagojević stając na zagrywce, dała sygnał do odrabiania strat (8:8), a następnie po ataku Bajemy rzeszowianki wyszły na prowadzenie. Po chwili Developres uruchomił swoją najgroźniejszą broń, czyli blok, skutecznie powstrzymując Diouf. Rysice skrupulatnie zmierzały po wygraną i awans do finału. Stencel zablokowała Piasecką i różnica wynosiła już 6 oczek (14:20). Łodzianki w końcówce zdołały jeszcze odrobić straty, ale po ataku Diouf w aut, drużyna Developres BELLA DOLINA Rzeszów mogła się już cieszyć z awansu do finału.


Nie obyło się bez kontrowersji na trybunach, ale „JEDNI ROBIĄ TRANSPARENT, INNI ROBIĄ FINAŁ”.
MVP: Kara Bajema

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3
(17:25, 25:23, 21:25, 23:25)


Składy zespołów:
ŁKS: Grajber (1), Witkowska (4), Diouf (24), Ratzke, Alagierska (9), Jones-Perry (14), Maj-Erwardt (libero)  Pacak (8), Sobiczewska (1), Gajer, Piasecka (10)
Developres: Honorio (14), Blagojević (17), Stencel (9), Wenerska (1), Bajema (26), Jurczyk (10), Szczygłowska (libero) Witowska (1), Smarzek (2), Bińczycka

Wróć do listy
08 maj 2022

HS w Policach 
17:30
TV: Polsat Sport

Grupa Azoty Chemik Police
3:2
DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów

Grupa Azoty Chemik Police vs. DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów

TAURON Liga