Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 14-08-2020

KS DevelopRes Rzeszów ponownie pokonuje DPD Legionovie!

Drugi sparing z DPD Legionovia Legionowo rozpoczynamy od wysokiego prowadzenia 12:9. Bardzo dobra postawa Kiery Van Ryk w ataku i obronie doprowadziła naszą drużynę do wyniku 21:17.
Zawodniczki Alessandro Chiappiniego starały się nadrobić straty, lecz bezskutecznie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:21 dla rzeszowianek.

Set drugi zaczynamy podobnie jak w pierwszym sparingu, na parkiecie pojawiły się trzy nowe zawodniczki. Aleksandra Rasińska bombardowała swoją zagrywką, natomiast Anna Stencel i Gabriela Polańska skutecznie zatrzymywały zawodniczki Legionovi (16:13). Drugi set zakończył się wynikiem 25:20 dla Developresu.

W trzecim secie trener Stephan Antiga wykorzystał kolejne zmiany. Walka o każdą piłkę trwała do samego końca. Ostatecznie to Developres w końcowej fazie trzeciego seta okazał się mocniejszy, pokonując rywalki 30:28.

Trenerzy obu zespołów postanowili rozegrać dodatkowy set do 25 punktów. Magdalena Grabka w ostatniej partii spotkania imponowała skutecznością w ataku i bloku, dzięki czemu wychodzimy na prowadzenie 16:13. Przewaga nad rywalkami tylko się powiększała, a wynik końcowy był na korzyść naszych zawodniczek 25:23.

Developres SKYRES Rzeszów 4:0 DPD Legionovia Legionowo