Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 04-01-2023

ITA TOOLS Stal Mielec 1:3 Developres BELLA DOLINA Rzeszów

Rysice - jak mają to ostatnio w zwyczaju - przegrały pierwszą partię. Od początku grały słabo, popełniały sporo błędów na przyjęciu i rozegraniu. Gospodynie wykorzystały gorszą dyspozycję rywalek, sukcesywnie budując przewagę. Kiedy wydawało się już, że mielczanki spokojnie dopiszą na swoje konto pierwszego seta, do gry niespodziewanie wróciły faworytki. Seryjnie zaczęły zdobywać punkty, doprowadziły do wyrównania (19:19). Jednak w końcówce znów do głosu doszły miejscowe. Przy stanie 24:24 zdobyły dwa punkty i wygrały tym samym pierwszą partię (26:24).

W drugiej odsłonie przyjezdne zaczęły popełniać zdecydowanie mniej błędów, co od razu przełożyło się na wynik (6:11). Developres budował przewagę, grał w końcu swoją siatkówkę, a ważne punkty w ataku zdobywały Jelena Blagojević i Ann Kalandadze. Mielczanki robiły wszystko co w swojej mocy, żeby złapać kontakt. Były blisko, ale ostatecznie to Rysice doprowadziły do remisu, wygrywając drugiego seta 23:25.

W trzeciej odsłonie różnica klas się uwydatniła. Rzeszowianki poprawiły jeszcze kilka elementów w swojej grze (m.in. blok) i pewnie zmierzały do skończenia tej partii. Przy stanie 2:10 trener Popik poprosił o czas, ale na niewiele to się zdało. Developres nadal zdecydowanie przeważał przy siatce. Set zakończył się wynikiem 15:25.

Czwarta partia okazała się ostatnią, bo znów lepsze okazały się zawodniczki z Rzeszowa. Tym razem wygrały do 20. Kapitalną grę kontynuowała Jelena Blagojević, która została wybrana po meczu MVP tego spotkania. Dzięki zwycięstwu nad mielczankami "Rysice" zameldowały się w turnieju finałowym Tauron Pucharu Polski, który odbędzie się w dn. 1-2 kwietnia 2023 r. Przypomnijmy, że rzeszowianki bronią w tym roku tytułu.