Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 30-12-2022

Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1 Grot Budowlani Łódź

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry. Dopiero wykorzystana przez Kazałę piłka przechodząca wraz z jej skutecznymi atakami dały rywalkom przewagę w postaci czterech oczek. W połowie seta dołączyła do niej Monika Fedusio, dzięki czemu zespół Budowlanych miał już sporą przewagę (10:16). Rzeszowiankom nie pomógł już nawet as serwisowy Ana Kalandadze (15:20). W decydującym momencie pierwszej odsłony meczu łodzianki nie wypuściły przewagi i pewnie triumfowały po ataku Melis Durul (19:25).

Od trzypunktowego prowadzenia Developresu rozpoczął się kolejny set. Tym razem nie myliła się Gabriela Orvosova i po chwili gospodynie powiększyły swoją przewagę. Łodzianki popełniały sporo błędów własnych. Po bloku rzeszowianek było już więc 16:6 dla Rysic. Podopieczne Antigi kontynuowały swoją dobrą grę i pewnie zmierzały po zwycięstwo. Obyło się zatem bez żadnych niespodzianek i to gospodynie po bloku Weroniki Szlagowskiej doprowadziły do remisu (25:10).

Rzeszowianki dobrze rozpoczęły także trzeciego seta. Wysoka skuteczność Blagojević dała Rysicom trzy oczka przewagi (6:3). Swoje punkty dołożyła Jurczyk oraz Orvosova, które wspomagały naszą kapitan w natarciu (14:11). Dopiero dłuższa akcja zakończona atakiem Durul przyniosła remis. Przez moment Grot był o oczko lepszy, lecz nie na długo. W końcówce ponownie rywalki doprowadziły do remisu, gdyż po autowym ataku Orvosovej. Ostatecznie musiała decydować gra na przewagi, w której lepsze okazały się siatkarki Developresu Rzeszów (26:24).

Blagojević kontynuowała swoją dobrą grę także na początku czwartej partii. Rzeszowianki po błędzie przeciwniczek miały już o trzy oczka więcej (4:1). Nie był to koniec ich punktowej serii, gdyż zaraz Jurczyk dołożyła punkt z bloku. Za to przyjezdne nie były w stanie odrobić straty (10:5). Dalsze niedokładności jeszcze pogłębiły dystans między drużynami (15:7). W końcowych fragmentach gospodynie wprowadzały coraz więcej mądrej i sprytnej gry. To zatem Developres Rzeszów okazał się zwycięzcą całego spotkania, wygrywając 3:1 i ostatniego seta 25:16.

MVP: Jelena Blagojević

(19:25, 25:10, 26:24, 25:16)

Developres: Blagojević (24), Centka (3), Wenerska (1), Orvosova (22), Kalandadze (3), Jurczyk (16), Szczygłowska (libero) oraz Obiała (1), Rapacz (3), Szlagowska (6), Bińczycka i Bagrowska
Budowlani: Polak (1), Lisiak (6), Durul (16), Kazała (13), Fedusio (11), Sobolska-Tarasowa (1), Skomorowska (libero) oraz Kukulska (2), Kąkol (2) i Gawlak (3)