Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 05-02-2020

Developres SKYRES Rzeszów pokonał 3:0 Unet e-work Busto Arsizio. Niestety, Rysice odpadają w 1/8 Pucharu CEV.

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów dokonały czegoś niesamowitego. Pokonały u siebie jedną z najlepszych drużyn w Europie, Unet e-work Busto Arsizio 3:0, odrabiając tym samym straty z pierwszego meczu. Niestety, w decydującym o awansie do ćwierćfinału siatkarskiego Pucharu CEV złotym secie uległy 11:15 i to zespół z Italii gra dalej.

Początek pierwszego seta należał do Rysic. Podopieczne Stephana Antigi od pierwszych piłek udowadniały swoją wysoką dyspozycję, dominując rywalki w każdym elemencie. W połowie seta nasza środkowa Zuzanna Efimienko-Młotkowska poczęstowała rywalki swoją fantastyczną zagrywką, dzięki czemu przewaga wzrosła do czterech punktów (17:13). Wicelider włoskiej Serie A i obrońca Pucharu CEV był bezradny i pierwszy set zakończył się wygraną Developresu 25:20.

Druga partia była znacznie bardziej wyrównana. Zespoły walczyły o każdą piłkę. Początkowo podopieczne Stefano Lavariniego zdobyły kilka punktów przewagi (10:7), lecz Rysice skutecznie goniły rywalki. Bardzo dobra postawa gospodyń w defensywie i na zagrywce, doprowadziła do remisu 15:15. Od tego momentu rozpoczęła się prawdziwa walka. Wymiana punkt za punkt utrzymywała się do samego końca. W decydującej części seta zimną krew zachowały siatkarki z Rzeszowa, popełniając mniej błędów od rywalek. Tym samym Developres SKYRES Rzeszów wygrał kolejnego seta 25:23.

Jeszcze więcej emocji było w trzecim secie. Wymiana ciosów była po obu stronach. W Developresie znakomicie prezentowały się Ali Frantti oraz Jelena Blagojević. To właśnie dzięki nim rywalki miały problemy w defensywie. Przed końcem trzeciego seta Busto Arsizio zdołało uciec na kilka punktów naszym siatkarkom (21:18). To nie złamało Rysic, które doprowadziły najpierw do remisu 21:21, następnie obroniły piłkę setową, by na koniec dobić przeciwnika. Decydujące słowo należało do Ali Frantti, która zakończyła trzecią partię 27:25.

Rzeszowscy kibice byli zachwyceni sensacyjnym rezultatem 3:0 dla Developresu, lecz to nie był koniec spotkania. O awansie miał zadecydować złoty set. Ekipa z Rzeszowa nie wytrzymała presji. Już podczas zmiany stron traciła do rywalek 2 punkty. Rysice mimo prób zmiany wyniku, musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając w złotym secie 11:15.

Developres SKYRES Rzeszów po fenomenalnym meczu u siebie odpada w 1/8 Pucharu CEV.

Drużyna z Busto Arsizio w ćwierćfinale zmierzy się z rosyjskim Dinamem Kazań, który w 1/8 finału wyeliminował inny włoski zespół Saugella Monza.