Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 02-03-2023

Developres BELLA DOLINA Rzeszów vs Volero Le Cannet

Pierwszy set rozpoczął się tak jak chciały gospodynie. Po ataku ze środka Weroniki Centki to Rysice miały cenne dwa oczka więcej (6:4). Rywalki zanotowały atak po antence, co spowodowało podwyższenie wyniku na korzyść Developresu. Po ataku piłki przechodzącej przez Centkę ekipa z Rzeszowa miała już osiem punktów przewagi. W dodatku, świetnie w ataku spisała się Gabriela Orvošová (15:6). W końcówce, pomyliła się jeszcze Alina Popova i to siatkarki z Rzeszowa mogły cieszyć piłki setowej którą wykorzystała Ann Kalandadze blokując rywalki na siatce (25:15).

Drugą odsłonę spotkania rozpoczęły lepiej zawodniczki z Francji. Po nieudanym przebiciu piłki oburącz przez Orvošovą, Volero LE CANNET prowadziło dwoma oczkami (2:4). Sygnał do odrabiania strat dała Centka i po udanym ataku już był remis. Walka trwała jednak dalej i prowadzenie zmieniło się, gdy ekipa z Francji popracowała w ataku, a asa serwisowego dołożyła Elizaveta Kochurina (9:12). Nie utrzymała się na nim długo, gdyż świetnie w polu serwisowym spisała się Kalandadze, bombardując swoją zagrywką rywalki. Od tej pory rzeszowianki zmierzały po kolejną wygraną. Emocje wzrosły jeszcze, gdy ekipa z Francji zmniejszyła dystans za pomocą bloku (19:20), ale przy zagrywce Kalandadze to znowu Polki były w bezpiecznej sytuacji. Rywalki się nie poddały i dzięki czujności na siatce doprowadziły do gry na przewagi. Francuzki miały nawet piłkę setową, ale sytuację odmienił as Centki (27:26). Partia zakończyła się ostatecznie wygraną rzeszowianek po błędzie w ataku Vity Akimovej (27:29).

Wyrównana gra rozpoczęła trzeci set. Po blokach zawodniczek z Francji to Volero Le Cannet znalazło się na wyższym prowadzeniu (4:7). To nakręciło grę przyjezdnych, które po asie serwisowym Milki da Silvy znalazły się w bezpiecznej sytuacji (9:15). Była więc potrzebna czujna gra na siatce rzeszowianek, aby dystans uległ zmianie. Chwilę później w ataku pomyliła się Akimova i po odważnym ataku Rapacz Polki traciły już tylko jedno oczko (16:17). Za to kontratak Kalandadze sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis. Zawodniczki Developresu poszły więc za ciosem i po udanej akcji Orvošovej były o krok od złotego seta (23:21). Rywalki jednak nie odpuściły i dzięki czujności na siatce doprowadziły do kolejnej w tym meczu gry na przewagi. Nie trwała ona jednak zbyt długo, gdyż zaraz w aut zaatakowała Anna Kotikova (24:26). Dało to rzeszowiankom wygraną w meczu i szansę na walkę o pozostanie w Lidze Mistrzyń.

W złotego seta lepiej weszła drużyna z Francji, która po asie i ataku Akimovej znalazła się na dwupunktowym prowadzeniu (4:2). Nie trzeba było jednak długo czekać na remis, który nastąpił po udanej akcji Jeleny Blagojević. Potrzeba więc było kolejnego dobrego ataku Akimovej, żeby to znowu Volero miało dwa oczka z przodu (7:5). Ponownie nie na długo, gdyż rzeszowianki popracowały w bloku. Poszły więc za ciosem i dzięki skuteczności Kalandadze były coraz bliżej wygranej (10:8). Nie oddały prowadzenia i to Developres Rzeszów cieszył się z awansu po zagrywce w siatkę Kochuriny (13:15).

MVP: Gabriela Orvošová

Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:0 Volero Le Cannet
(25:15, 29:27, 26:24)* złoty set: 15:13

Developres: Orvosova (26), Kalandadze (16), Blagojevic (14), Centka (9), Jurczyk (5), Wenerska, Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (7), Obiała, Bińczycka
Volero: Akimova (17), Kochurina (16), Kotikova (9), Medeiros da Silva (7), Popova (7), Kobzar (1), Wang (libero) oraz Yaneva (3), Savic (2), Jaksic