Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 04-12-2019

Pierwsze spotkanie w rozgrywkach CEV już za nami

Pierwszy mecz w pucharach Cev zapowiadał się bardzo ekscytujący. Zespół ASPTT Mulhouse Volley we francuskiej lidze kobiet jest liderem, natomiast Developres SKYRES Rzeszów jest wiceliderem w LSK. Historia spotkań pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów i ASPTT Mulhouse jest po stronie rzeszowianek. Dwa spotkania i dwie wygrane.


Już pierwsze akcje spotkania sprzyjały naszej drużynie. Celne ataki Katarzyny Zaroślińskiej-Król wyprowadziły Developres na prowadzenie (3:1). Waleczne Francuski zdołały doprowadzić do wyrównania (8:8), radość gości nie trwała długo. W ataku ręki nie zwalniała nasza Pani kapitan Jelena Blagojević. Końcówka seta była bardzo zacięta, dodatkowo czujna gra w bloku doprowadziła do zwycięstwa na przewagi (26:24)

 

W drugim secie ASPTT Mulhouse Volley początkowo nawet przez chwilę nie był w stanie zagrozić rzeszowskiej drużynie. Niestety wypracowana przewaga stopniowo malała. Ostatecznie w końcówce musieliśmy uznać wyższość atakującej przeciwniczek Laetitia Crescence Moma Bassoko, która zakończyła w skuteczny sposób drugiego seta (25:23) dla Muslhouse.
 

Podopieczne Francois Salvagni w kolejnym secie dość szybko wypracowały kilkupunktową przewagę. Rysice nie oddały tego seta bez walki i w skuteczny sposób starały się doprowadzić do remisu. W decydującej części trzeciego seta niezawodna okazała się Katarzyna Zaroślińska-Król, która ponownie pokazał swoją fenomenalną formę w tym sezonie. Trzeci set zakończył się z wynikiem (25:22) dla Developresu.
 

Początek czwartego seta był zdecydowanie nieudany dla Developresu SKYRES Rzeszów. Kilka błędów rzeszowskiej drużyny oraz skuteczność przeciwniczek doprowadziło do wysokiej zaliczki punktowej. Niestety przewaga była na tyle duża, że nasze siatkarki nie zdołały już dogonić rywalek. Kolejny set zakończył się wynikiem (25:20) dla Mulhouse.
 

Tie-break zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla naszego zespołu. Rysice dominowały na parkiecie w każdym elemencie. Bardzo dobra współpraca bloku doprowadziła do dużej zaliczki punktowej i wygranej (15:7) w ostatnim secie tego meczu.  


Nasza atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król w pierwszym spotkaniu pucharu CEV zdobyła aż 32 punktów. Jest to niewiarygodny wynik, który przyczynił się do zwycięstwa w tym spotkaniu. 


Developres SKYRES Rzeszów 3:2 ASPTT Mulhouse Volley
Rewanż 18 grudnia we Francji.
 

Najbliższe spotkanie LSK.
Developres SKYRES Rzeszów vs. ŁKS Commercecon Łódź
7 grudnia 2019
Start: 17:00
 

Serdecznie zapraszamy!

Wróć do listy
08 marzec 2020

FINAŁ

Hala Nysa, godz. 14:45

DevelopRes SkyRes Rzeszów
2:3
Grupa Azoty Chemik Police

DevelopRes SkyRes Rzeszów vs. Grupa Azoty Chemik Police

Puchar Polski