Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 29-02-2020

Developres SkyRes Rzeszów w ostatniej kolejce LSK wygrał z Enea PTPS Piła 3:0.

Developres SKYRES Rzeszów na 22 spotkania w rundzie zasadniczej LSK, zwyciężył aż 21 razy. Mecz z drużyną Enea PTPS Piła było ostatnim spotkaniem przed rozgrywkami play-off. Rzeszowianki zajmują pozycję wicelidera tabeli LSK 2019/2020.


Mecz z pilankami miał być typowym spacerkiem na zakończenie rozgrywek rundy zasadniczej. I takim w zasadzie był, choć początek spotkania na łatwą przeprawę nie wskazywał. Przyjezdne, na tyle ile potrafiły, nie pozwalały rozwinąć skrzydeł rzeszowiankom. Do połowy seta toczyła się walka punkt za punkt. Dopiero w końcówce seta (18:17), swoje umiejętności w ataku zaprezentowała Ali Frantti i Katarzyna Zaroślińska-Król. Pierwsza część spotkania zakończyła się zwycięstwem Rysic 25:20.


Najwięcej emocji dostarczył set numer dwa. Zawodniczki z Piły bardzo długo utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie (8:12). Zmiana wyniku nastąpiła po krótkiej przerwie, gdzie o czas dla swojego zespołu poprosił Stephane Antiga. Rysice wróciły na boisko odmienione i po kilku wymianach na tablicy wyników widniał już remis 20:20. Od tego momentu trwała wojna nerwów. Gra punkt za punkt, na przewagi nie miała końca. Wynik zakończył się przy niewiarygodnym wyniku 30:28 i to rzeszowianki wyszyły zwycięsko z drugiego pojedynku.


Trzeci i jak się okazało ostatni set, to już zdecydowana przewaga naszego zespołu. Developres SKYRES Rzeszów od samego początku narzucił własne tempo gry. Pilanki miały ogromne problemy ze skończeniem akcji, co w kontrach wykorzystywała Jelena Blagojević. Duet w bloku Kamili Witkowskiej z Natalią Valentin dołożył kolejnej punkty i w połowie było już 16:8. Rysice zdominowały w trzecim secie rywalki i zakończyły ostatnią partię wynikiem 25:13.
Developres SKYRES Rzeszów 3:0 Enea PTPS Piła


MVP:
 Katarzyna Zaroślinśka-Król.


Developres SKYRES Rzeszów: Frantti 10, Witkowska 6, Blagojević 10, Efimienko-Młotkowska 5, Valentin-Anderson 3, Zaroślińska-Król 23, Krzos (l) oraz Mlejnkova 7, Kaczmar, Grabka 1, Hawryła. Trener Stephane Antiga.


Enea PTPS Piła: Gawlak 1, Słonecka 14, Bednarek 4, Urban 7, Kucharska 6, Baran 12, Saad (l), Pawłowska (l) oraz Kazała, Szubert. Trener Mirosław Zawieracz.


Sędziowie: Aleksandra Szydełko, Bartłomiej Baniak.


Kolejny mecz 07.03.2020 - Puchar Polski 
Developres SKYRES Rzeszów vs. DPD Legionovia Legionowo 
Start: 18:00
Miejsce: Hala Nysa
Transmisja TV: Polsat Sport


Zapraszamy!

Wróć do listy
17 kwiecień 2021

Hala Podpromie
17:30
TV: Polsat Sport

DevelopRes SkyRes Rzeszów
1:3
Grupa Azoty Chemik Police

DevelopRes SkyRes Rzeszów vs. Grupa Azoty Chemik Police

TAURONLiga