Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 22-02-2020

Developres SKYRES Rzeszów pokonał Energę MKS Kalisz 3:0 w 20 kolejce LSK.

Od samego początku Developres SKYRES Rzeszów punktował rywalki. Bez większych problemów nasze siatkarki wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Drużyna Energa MKS Kalisz próbowała zmienić losy pierwszego seta, lecz bezskutecznie. Podopieczne Stephana Antigi pierwszy set wygrały z wysoką zaliczką punktową 25:19.

Drugi set w wykonaniu zawodniczek Jacka Pasińskiego był zdecydowanie lepszy. Rysice musiały początkowo gonić wynik, lecz bardzo dobra skuteczność Michaeli Mlejnkovej oraz Katarzyny Zaroślińskiej-Król w ataku doprowadziły do szybkiego wyrównania 9:9. Dalsza część spotkania to wymiana punkt za punkt i dopiero w połowie drugiego seta Rysice pokazały swoje umiejętności, wychodząc na prowadzenie i wygrywając 25:15.

Trzeci set rozpoczynał się wymianą punktową między drużynami, jednak to siatkarki z Rzeszowa przy wyniku 7:7 postanowiły jako pierwsze podkręcić tempo. Od tego czasu przewaga tylko rosła. Wysoka zaliczka punktowa pozwoliła trenerowi Developresu na dokonanie zmian i wprowadzenie zawodniczek rezerwowych. Ostatni trzeci set zakończył się wynikiem 25:22 dla naszego zespołu.

Developres SKYRES Rzeszów 3:0 Energa MKS Kalisz
(25:19, 25:15, 25:22)