Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 10-02-2022

UNI Opole 0:3 Developres BELLA DOLINA Rzeszów

Podopieczne Stephane'a Antigi od samego początku spotkania osiągnęły wyraźną przewagę. Trudne zagrywki Julii Bińczyckiej, w połączeniu z dobrze funkcjonującym blokiem pozwoliły zawodniczkom z Rzeszowa wypracować sobie bezpieczne prowadzenie 5:10. Niska efektywność ataku, połączona ze słabym przyjęciem zagrywki spowodowała, że Developers BELLA DOLINA Rzeszów dążył krok po kroku do zwycięstwa, w pierwszym secie osiągając dziesięciopunktowe prowadzenie 7:17. Rysice szybko zakończyły pierwszego seta, wygrywając 12:25.

Drugi set, podobnie jak pierwszą partię od mocnego uderzenia rozpoczęła drużyna z Rzeszowa. Zawodniczki Developresu BELLA DOLINA Rzeszów serwowały skutecznie, a największe zagrożenie w tym elemencie gry płynęło, ze strony Kary Bajemy, która pozwoliła w ten sposób osiągnąć rzeszowskiej drużynie pięć oczek przewagi. Scenariusz wyglądał dokładnie tak samo, jak pierwsza partia tego meczu. Prowadzenie 10:17 nie uśpiło siatkarek z Rzeszowa, które mocno popracowały blokiem i przed decydującą częścią, doprowadziły seta do końca, wygrywając 16:25.

Na początku trzeciego seta UNI Opole wyszło na pierwsze prowadzenie w tym meczu 2:1. Opolanki odzyskały wiarę we własne umiejętności i dzielnie stawiały czoła Developresowi. Prowadzenie UNI Opole utrzymywało się do stanu 16:15. Błąd w ataku Marty Pamuły i pomyłka Anny Bączyńskiej wyprowadziły Developres na prowadzenie. Zapowiadała się więc nerwowa końcówka. Lepsze okazały się zawodniczki z Rzeszowa, które zachowały zimną krew w najważniejszym momencie meczu. Seta i mecz zakończyła skutecznym blokiem Kara Bajema, wygrywając ostatnią odsłonę meczu 23:25 i całe spotkanie 0:3.

MVP: Julia Bińczycka

UNI Opole 0:3 Developres Bella Dolina Rzeszów
(12:25, 16:25, 23:25)

UNI: Orzyłowska (3), Stronias (10), Bidias (4), Pellegrino (11), Makarowska, Bączyńska (8), Adamek (libero) oraz Pamuła (2), Muszyńska, Wołodko (1)
Developres: Honorio Marques (13), Blagojević (7), Stencel (11), Bajema (17), Jurczyk (5), Bińczycka, Szczygłowska (libero) oraz Kalandadze (1), Przybyła (libero)