Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 03-12-2020

Drugi mecz Ligi Mistrzyń z UBEY e-work Busto Arsizio niestety przegrywamy 3:2.

Pierwszy set rozpoczynamy od skutecznych ataków skrzydłowej Alexandry Lazić. Początek seta zapowiadał się bardzo dobrze dla naszego zespołu, niestety rywalki odrobiły lekcję na temat naszego zespołu i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Niewielka przewaga stopniowo wzrastała i niestety mimo dobrego przyjęcia nie potrafiliśmy skutecznie zakończyć akcje 25:17.

Drugi set rozpoczynamy od zmiany w pierwszym składzie. Na boisku pojawiła się Aleksandra Rasińska. Niewielka przewaga rywalek utrzymywała się aż do połowy drugiego seta. Rzeszowianki za wszelką cenę starały się doprowadzić do remisu, niestety zabrakło obrony w naszym zespole i drugi set również przegrywamy 25:22.

Początek trzeciego seta to wymiana punkt za punkt, a następnie pierwsze prowadzenie rzeszowianek w tym spotkaniu. To był początek bardzo dobrej gry naszego zespołu, a to wszystko za sprawą mocnego wsparcia naszej kapitan Jelena Blagojević. Developres rozpoczął serię punktową, a przepis na rywalki znalazła Aleksandra Rasińska, która skutecznie punktowała drużynę z Busto. Trzeci set wygrywamy 25:19 i wracamy do walki o pierwsze punkty w Lidze Mistrzyń.

Czwarty set w początkowej fazie był niezwykle wyrównany. Bardzo długie wymiany i walka na siatce dały niezwykły popis siatkarskich umiejętności obu zespołów. Pierwsze przełamanie rzeszowskiego zespołu nastąpiło przy stanie 10:9. W dalszej części było coraz lepiej. Bardzo dobra skuteczność Gabrieli Polańskiej w ataku oraz na zagrywce doprowadziło zwiększenia zaliczki punktowej 15:12. Taka wynik pozwolił na spokojne rozegranie i skuteczną grę w naszym zespole. Rysice kontrolowały sytuację na boisku, a rywalki mogły tylko czekać na koniec czwartego seta. Developres SKYRES Rzeszów doprowadza do kolejnego zwycięstwa 25:22 i tym samym do remisu 2:2.

Tie-break zaczynamy z kilkupunktowym prowadzeniem 3:1. Zawodniczki Antigi bardzo dobrze rozpoczęły pierwsze piłki i utrzymywały wynik aż do połowy piątego seta. Dobra współpraca blok obrona przynosiły zamierzone efekty i kontrolę nad rywalkami. Niestety po zmianie stron podopieczne Fenogliego rozpoczęły serię dobrych zagrywek i zmieniły szale zwycięstwa na swoją korzyść (13:11). Rysice nie poddawały się i walczyły dalej, doprowadzając do remisu 14:14. Niestety to nie wystarczyło i ostatnie dwie piłki należały do zawodniczek z Busto które zakończyły tego seta 14:16. Po zaciętej końcówce i wspaniałej grze naszego zespołu przegrywamy drugie spotkanie Ligi Mistrzyń 3:2.

Developres SKYRES Rzeszów 2:3 Unet e-work Busto Arsizio
(17:25, 22:25, 25:19, 25:22, 14:16)

Developres SKYRES Rzeszów: Polańska (14 pkt.), Van Ryk (2), Blagojević (15), Kaczmar (3), Efimienko-Młotkowska (7), Lazić (16), Krzos (libero) oraz Krajewska, Rasińska (24), Stencel i Fidon-Lebleu
Unet e-work Busto Arsizio: Poulter (2), Gennari (9), Gray (23), Mingardi (27), Stevanović (10), Herrera Blanco (5), Leonardi (libero) oraz Olivotto (2), Bonelli (1), Cucco (1), Piccinnini (libero), Escamilla (1) i Bulović