Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 01-12-2020

KS DevelopRes Rzeszów przegrywa pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzyń 2021

Pierwsze spotkanie grupy A pomiędzy Developres SKYRES Rzeszów a SCC Palmberg Schwerin rozpoczęło się z 15 min opóźnieniem.

Pierwszy set rozpoczynamy od mocnej wymiany ciosów. Rzeszowianki starały się rozgrywać piłkę na skrzydła, dzięki czemu mogły rozrzucić blok rywalek. Niestety problemy w skutecznym ataku przyczyniły się do dwupunktowej straty (9:11). Zmiana w naszym zespole, na boisku pojawiła się Aleksandra Rasińska i Anna Stencel. Od tego momentu rozpoczęliśmy walkę o każdy punkt. Znakomitą serią zagrywek popisały się zawodniczki, Alexandra Lazić oraz Jelena Blagojević, które skutecznie odrobiły stratę do rywalek. Pierwszy set po zaciętym pojedynku w końcowej fazie seta zakończył się zwycięstwem dla naszego zespołu 27:25.

Drugi set rozpoczynamy punkt za punkt. Znakomita seria zagrywek oraz blok skutkują kilkupunktową przewagą drużyny z Niemiec 8:5. Rzeszowianki starały się odrobić straty, niestety nieskutecznie. Przewaga tylko wzrastała, a w połowie drugiego seta drużyna SCC Palmberg Schwerin prowadziła już 4 punktami. Niestety nie potrafiliśmy w tym secie dogonić zespół prowadzony przez Filipa Kozlowski i przegrywamy wysoko 25:18.

Trzecią partię rozpoczynamy autowym atakiem ze środka siatki. Problemy w przyjęciu w naszej drużynie i na tablicy wyników widnieje 4:1. Znakomita gra w bloku oraz obronie doprowadza do pierwszego remisu w trzeciej partii 8:8. W dalszej części spotkania znakomicie spisuje się rozgrywająca Stoltenborg, która dystrybuuje idealne piłki do swoich atakujących, co przyczyniło się do wysokiej przewagi rywalek. W naszym zespole doszło do podwójnej zmiany, na boisku pojawiła się Marta Krajewska oraz Kiera Van Ryk za Anne Kaczmar i Aleksandre Rasińska. Niestety nie potrafiliśmy dogonić rywalek w tym secie i przegrywamy 25:18.

Czwarty set podobnie jak pozostałe, to długie wymiany i walka punkt za punkt w początkowej fazie seta. Jednak zespół SCC Palmberg Schwerin obejmuje prowadzenie już po krótkiej wymianie (8:4). Problemy w wyprowadzeniu skutecznej akcji w naszym zespole spowodowało, że to przeciwniczki był coraz pewniejsze na boisku. Rzeszowianki w połowie seta dały cień nadziei na odrobienie strat skuteczną zagrywką Aleksandry Rasińskiej. Niestety przewaga była już na tyle duża, że to zespół z Niemiec mógł pozwolić sobie na chwile rozluźnienia i doprowadzenie przewagi do końca ostatniego seta i wygrania 25:18. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla SCC Palmberg Schwrin.

SSC Palmberg Schwerin 3:1 Developres SKYRES Rzeszów
(25:27, 25:18, 25:18, 25:18)

SSC Palmberg Schwerin: Szakmary (20), Alsmeier (18), Spelman (20), Barfield (6), Imoudu (6), Ambrosius (1), Pogany (libero) oraz Stoltenborg, Nestler i Agost (2)
Developres SKYRES Rzeszów: Polańska (2), Van Ryk (5), Blagojević (8),  Kaczmar (3), Efimienko-Młotkowska (8), Lazic (3), Krzos (libero) oraz Grabka, Krajewska, Rasińska (13), Stencel (3) i Findon-Lebleu (1)