Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 20-09-2020

Rozpoczynamy pierwszy mecz w sezonie 2020/21 TAURONLigi od zwycięstwa!

Pierwszy punkt w meczu po ponad półrocznym rozbracie z siatkówką zdobywa Jelena Blagojević. Początek spotkania to gra błędów. Wrocławianki bardzo dobrze radziły sobie w polu zagrywki, co skutkowało prowadzeniem 10:8. Przewaga rywalek tylko wzrastała, a gonitwa za wynikiem była nieskuteczna. Pierwszy set przegrywamy 21:25.

Drugi set zaczynamy od zmian w składzie. Na parkiecie Alexsandre Lazić zastępuje Juliette Fidon-Lebleu. Kilka dobrych akcji obu zespołów i na początku drugiego seta mamy 9:9. Impuls do walki dała Zuzanna Efimienko-Młotkowska, która skutecznym blokiem zatrzymała Izabelę Rapacz (10:9). Po tej akcji podopieczne Stephana Antigi wróciły na odpowiedni tor gry i po kolejnych piłkach na tablicy widniał wynik 18:12 dla rzeszowianek. Drugi set wygrywamy 25:22 doprowadzając do remisu.

Trzeci set był bardzo zacięty. Wymiana punk za punkt trwała do stanu 6:6, następnie inicjatywę przejęły Rysice. Bardzo dobra skuteczność Gabrieli Polańskiej oraz Jeleny Blagojević w ataku doprowadza do powiększania przewagi 16:12. Skutecznym atakiem trzeciego seta kończy Zuzanna Efimienko-Młotkowska i tym samym wygrywamy 25:17 w trzecim secie, obejmując prowadzenie 2:1.

Czwarty set to walka obydwu drużyn o każdą piłkę. Niesamowitymi akcjami popisały się rzeszowianki i po wyrównanej walce prowadzimy 9:7. W kolejnej części tego seta podopieczne Wojciecha Kurczyńskiego skutecznie doprowadziły do wyrównania 13:13. Rywalizacja o każdy punkt trwała do samego końca, lecz ostatecznie lepsze były zawodniczki KS DevelopRes Rzeszów wygrywając ostatniego seta 27:25 i całe spotkanie 3:1.

MVP: Kiera Van Ryk

KS DevelopRes Rzeszów 3:1 #VolleyWrocław
(21:25, 25:22, 25:17, 27:25)

Składy zespołów:
KS DevelopRes Rzeszów:  Polańska (19), Van Ryk (32), Blagojević (12), Kaczmar (1), Efimienko-Młotkowska (8), Lazić (3), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Fidon-Lebleu (4),  Stencel, Rasińska, Krajewska, Grabka
#VolleyWrocław:  Witkowska (11), Murek (9), Szady, Rapacz (11), Bączyńska (21), Fedorek (6), Pancewicz (libero) oraz Wołodko, Jasek (1), Adamek (libero)