Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 31-10-2019

DevelopRes SkyRes Rzeszów spracił pierwsze punkty w sezonie LSK 2019/2020. Mecz wielkiej walki na długim dystansie 5 setów z DPD Legionovia Legionowo.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Rysic, dzięki atakowi Jeleny Blagojević rzeszowianki zbudowały trzypunktowe prowadzenie i chciały utrzymać taki rezultat do samego końca. W środkowej części seta legionowianki popełniały coraz więcej błędów, a to skutkowało powiększenie pokaźnej zaliczki punktowej przez siatkarki z Rzeszowa. DevelopRes SkyRes Rzeszów nie roztrwoniły zaliczki i bez większych problemów zwyciężyły w pierwszej partii (18:25).

Gospodynie bardzo dobrze rozpoczęły kolejną odsłonę spotkania. Wywierały na rywalkach presję swoją zagrywką i powiększały swoja skuteczność. Rzeszowianki były bezsilne i nie miały pomysłu w jaki sposób dogonić rywala. Zdeprymowane siatkarki Stephane’a Antigi popełniały coraz więcej błędów, co uniemożliwiało im nawiązanie walki z Legionową (25:13).

Początek trzeciej partii miał dość wyrównany przebieg, obie drużyny na samym początku walczyły jak równy z równym. Później jednak siatkarki DevelopResu pokazały swoje umiejętności w ofensywie. DPD Legionovia Legionowo nie potrafiła znaleźć rozwiązania i w bardzo szybkim tempie trzeci set skończył się wygraną (16:25) dla Rysic.

Kolejne starcie bardzo dobrze rozpoczęły atakujące obu zespołów. W DevelopResie ofensywny prym wiodła Katarzyna Zaroślińska-Król, natomiast w Legionowie Olga Strantzali. Obie zawodniczki dawały z siebie sto procent normy niestety to było za mało w przypadku rzeszowianek. Wysoko narzucone tempo spowodowało w późniejszej części seta niemoc siatkarek DevelopResu i niestety seria błędów skutkowała przegraną (25:21).

Wszystkie siatkarki były już bardzo zmęczone przebiegiem całego spotkania, jednak ostatecznie o zwycięstwie musiał zadecydować tie break. Decydujący set w tym spotkaniu toczył się wymianą punkt za punkt. Do samego końca siatkarki dostarczały swoim kibicom pełno emocji. DevelopRes SkyRes Rzeszów miał już swoją jedną piłkę setową, lecz gospodynie obroniły ją. Zwycięstwo przypieczętowała ostatecznie nasza Pani Kapitan Jelena Blagojević kończąc skutecznym atakiem dla DevelopResu (15:16)

MVP: Daria Przybyła