Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 06-02-2022

Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:1 Joker Świecie

Po wyrównanym początku na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wyszły Rzeszowianki po udanym bloku Izabelli Rapacz (11:9). Przyjezdne szybko jednak doprowadziły do remisu i o pierwszy czas poprosił trener Antiga. Gospodynie miały problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji. Po ataku Judyty Gawlak z przechodzącej piłki, o kolejną przerwę poprosił trener Rysic (15:18). Po przerwie dobrze funkcjonował blok rzeszowianek. Po kolejnym nieudanym ataku Jokera było już 21:21. Zepsuty atak rzeszowianek dał przyjezdnym piłkę setową. Pierwszą z nich obroniły, ale w kolejnej akcji kropkę nad i postawił zawodniczki Jokera Świecie (23:25).

Otwarcie drugiego seta było zacięte, obie drużyny wymieniały się skutecznymi akcjami. Chociaż po punktowym ataku Sikorskiej, przyjezdne odskoczyły na 4:6, Stencel oraz Bajemy zdołały szybko wyrównać wynik (8:8). Zawodniczki Świecia popełniały więcej błędów niż w poprzedniej odsłonie. Stopniowo sytuacja zaczęła się zmieniać na korzyść gospodyń (14:10). Rzeszowianki dołożyły szczelny blok oraz atak z drugiej linii, które były receptą na zdobywanie przewagi. Gospodynie w dalszej części spotkania miały wynik pod kontrolą, mając sześć oczek przewagi. Po ataku Bruny Honorio druga odsłona meczu zakończyła się wynikiem 25:16.

Z nową energią w trzecią odsłonę weszły gospodynie, które po podwójnym bloku prowadziły 7:3. Przyjezdne miały spore problemy w przyjęciu oraz wyprowadzeniu skutecznej akcji. Bardzo dobra zagrywka Jurczyk oraz szczelny blok nie pozwalał Jokerowi na odrobienie strat (11:3). Trener przyjezdnych wykorzystał dwie przerwy dla swojej drużyny, lecz nie wiele to zmieniło. Rzeszowianki kontynuowały dobrą passę, powiększając swoją przewagę do trzynastu oczek przewagi. Wypracowany rezultat pozwolił trenerowi Rysic na wprowadzenie zawodniczek z kwadratu. Trzeci set zakończył się 25:13 dla Developresu BELLA DOLINA Rzeszów.

Czwarty set lepiej rozpoczęły Rzeszowianki. Ręki nie wstrzymywała Bajema oraz Honorio, bez większych problemów omijały blok rywalek (10:4). W połowie czwartej partii ponownie swoje prowadzenie powiększyły rzeszowianki (14:7), za sprawą asa serwisowego Kalandadze. W decydującej fazie seta gospodynie miały dziesięć oczek przewagi. Końcówka należała do Rysic. Kolejne asy serwisowe oraz kombinacyjna gra na siatce rzeszowianek tylko udowadniały, że nic im już nie odbierze tego zwycięstwa. Rzeszowianki bez większych problemów wygrały ostatnią część tego spotkania 25:12 oraz całe spotkanie 3:1.

MVP: Magdalena Jurczyk

Developres Bella Dolina Rzeszów – Joker Świecie 3:1
(23:25, 25:16, 25:13, 25:11)

Developres: Stencel (7), Wenerska (1), Witowska (7), Bajema (18), Rapacz (6), Kalandadze (8), Szczygłowska (libero), Przybyła (libero) oraz Polańska (2), Honorio (12), Bagrowska, Jurczyk (13), Blagojević (6) i Bińczycka (1)
Joker: Gawlak (7), Brzoska (7), Rachkovska (10), Sikorska (11), Zaborowska (0), Twardowska, Jagła (libero) oraz Wystel (1), Senica (3), Michalewicz (1) i Skrzypkowska (2)