Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 07-12-2021

SC Prometej Dnipro 1:3 Developres BELLA DOLINA Rzeszów

W pierwszym secie od samego początku prowadziły gospodynie. Zawodniczki SC Prometey były skoncentrowane od pierwszych piłek, co dało im trzy oczka przewagi 10:7 i 11:8. Jednak im bliżej końca pierwszej części spotkania tym DevelopRes dochodził do głosu. Rysice wykorzystały słabszy moment rywalek, doprowadzając do wyrównania 19:19, ale także objęcia prowadzenia 19:22. Ten moment stał się kluczem do zwycięstwa. Rywalki pogubiły się w dalszej części spotkania, dzięki czemu rzeszowianki pierwszego seta zapisały na swoje konto 20:25.

Drugi set zdecydowanie należał do Rysic. Walka punkt za punkt trwała do wyniku 5:6. W dalszej części to dominacja zawodniczek Antigi. Rzeszowianki włączył dodatkowy bieg i zaczęły oddalać się od rywali – 5:10, 7:16, 10:20. Było jasne, że zespół SC Prometey nie zdoła uratować tej partii. Ostatecznie Developres BELLA DOLINA Rzeszów wygrał drugą odsłonę spotkania z wysoką przewagą 14:25.

Gdy Developres w trzecim secie wyszedł na prowadzenie 1:6 i 9:14, sądzono, że mecz wkrótce się skończy. Jednak Ivan Petkov zażądał przerwy dla swojego zespołu. Trochę uspokoił swoje podopieczne, a siatkarki SC Prometey wróciły na parkiet odmienione. Wkrótce na tablicy pojawił się remis 15:15, a potem po udanym bloku Kitipovej i Dimitrovej wyszły na prowadzenie 19:18. Gospodynie nie dały już odebrać sobie tego prowadzenia i wygrały trzecią odsłonę tego meczu 25:21.

Od początku czwartego seta Rysice kontrolowały przebieg gry. Drużyna SC Prometey posiadała spore problemy w przyjęciu oraz z wyprowadzeniem skutecznego ataku. W połowie seta przewaga Developresu były bardzo wysoka (5:12). Trener rzeszowskiej drużyny wprowadził zawodniczki rezerwowe, pozwalając zadebiutować w Lidze Mistrzyń. Bardzo dobrą zmianę dała Witowska, która nie wstrzymywała ręki w ataku, punktując rywalki. Rzeszowianki bez większych problemów zakończyły ostatnią odsłonę tego spotkania, wygrywając 17:25 i cały pojedynek 1:3.

MVP: Katarzyna Wenerska

(20:25, 14:25, 25:21, 17:25)

Prometej: Meljuszkina (8), Anisowa (12), Dimitrowa (9), Casanova (13), Kitipova (1), Anae (7), Todorowa (libero) oraz Dudnik (5), Gejko
Developres: Honorio (25),  Blagojević (13), Stencel (5), Wenerska (1),  Bajema (16), Jurczyk (3), Szczygłowska (libero) oraz Witowska (3), Rapacz (3), Bińczycka, Kalandadze