Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 16-12-2022

UNI Opole 0:3 Developres Bella Dolina Rzeszów

Po zagrywce Gabrieli Orvosovej rzeszowianki prowadziły 10:5. Kiedy w pole zagrywki weszła Anastasja Karaiduba opolanki zmniejszyły straty do dwóch punktów (10:12). Rzeszowianki włączyły wyższy bieg na zagrywce, w bloku i ataku, w którym miały ogromną przewagę nad gospodyniami. Punktowały Orvosova i Ann Kalandzdze, skuteczna była Weronika Centka. Przewaga Rysic rosła jak na drożdżach. Po 20 minutach nierównej gry Julia Bińczycka asem postawiła kropkę nad „i”.

Druga partia miała zgoła nieoczekiwany przebieg. Uni uciekło rzeszowiankom na 6:0. Po ataku Oliwii Sieradzkiej przeważało 10:4. Od stanu 11:5 dla miejscowych, Developres zaczął odrabiać straty. Po świetnej serii podopieczne trenera Stephane’a Antigi zdobyły 10 oczek z rzędu i prowadziły 15:11. Po kolejnej akcji w ataku i bloku Magdaleny Jurczyk nasza drużyna przeważała 17:14. Jelena Blagojević podwyższyła na 20:16 i już do końca tej odsłony drużyna z Rzeszowa trzymała rywalki na bezpieczny dystans.

Zespół z Opola trzecią odsłonę przy zagrywkach Natalii Kecher rozpoczął od 5:0. Developres znów musiał ścigać gospodynie. Wyrównał na 10:10, ale Wilczyce szybko odbudowały przewagę. Na 16:16 ponownie wyrównała atakiem Orvosova zdobywając swój 17. punkt w tym elemencie. Po chwili na dwupunktowe (19:17) prowadzenie znów wyszły siatkarki Uni. Developres zdobył cztery punkty z rzędu (23:19), miejscowe nie spasowały, po kontrze Karaiduby przegrywały tylko 23:24, ale Weronika Centka skutecznym atakiem po 86 minutach zakończyła mecz, który otworzył ósmą kolejkę.