Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 11-03-2022

Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:1 E.LECLERC MOYA Radomka Radom

Pierwszy punkt meczu zdobyła Kara Bajema. Sporo z gry w ataku opierało się na lewej stronie siatki. Bardzo dobrze funkcjonował rzeszowski blok, który powstrzymywał ataki rywalek (8:5). Radomka Radom nie podawała się i w kolejnych akcjach doprowadzili do remisu. Rysice złapały słabszy moment gry, który wykorzystały podopieczne Riccardo Marchesiego. Przyjezdne lepiej pracowały w kontrze, co dawało szanse do zwiększenia przewagi (15:18). Znakomicie na siatce czuła się Lazić oraz Murek. Rzeszowianki w końcówce zdołały zbliżyć się na jedno oczko straty, lecz nie wiele to dało i pierwszy set padł łupem rywalek 23:25.

Zawodniczki z Radomia dobrze otworzyły drugiego seta (3:5). Po stronie Rysic zaczęły pojawiać się problemy. O pierwszy czas poprosił Stephan Antiga i tuż po powrocie na boisko rzeszowianki odbudowały stracone punkty. Anna Stencel skutecznie atakowała środkiem, a szczelny blok uniemożliwiał rywalkom odrabianie strat (17:15). Walka była bardzo zacięta, lecz w decydującym momencie drugiego seta, zimną krew zachowały gospodynie i to one wygrały drugą odsłonę meczu 25:22

Trzeci set rozpoczął się od wymiany, punkt za punkt. Na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wyszły rzeszowianki 7:5, po nieudanym ataku Katarzyny Zaroślińskiej-Król. Od tego momentu gra Rysic nabrała tempa, zdobywając punkty seriami (10:6). Skuteczne ataki Kary Bajemy i dobra gra całego zespołu pozwoliła na zdobycie aż sześciopunktowego prowadzenia. Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25:17 dla gospodyń.

W czwartym secie Developres rozpoczął koncertowo. Bardzo skuteczna gra zaowocowała zdobyciem sześciopunktowego prowadzenia już na samym początku seta. Siatkarki z Radomia straciły wiarę w swoje umiejętności, a przewaga tylko wzrastała. Brak zaangażowania oraz walki zauważył trener rywalek, który w przerwie starał się zmotywować swoje zawodniczki. Prowadzenie Rysic z minuty na minutę powiększało się i skrupulatnie dążyły do kolejnego zwycięstwa. Ostatni set zakończył się wynikiem 25:16, a cały mecz 3:1 dla Developresu BELLA DOLINA Rzeszów.

MVP: Kara Bajema

Developres Bella Dolina Rzeszów 3:1 E.LECLERC MOYA Radomka Radom
(23:25, 25:22, 25:17, 25:16)

Developres: Honorio (15), Blagojević (6), Stencel (13), Wenerska, Bajema (27), Jurczyk (12), Szczygłowska (libero) oraz Witowksa (1), Rapacz (1) i Kalandadze
Radomka: Murek (10), Zaroślińska-Król (17), Aelbrecht (13), Kobus (5), Lazić (11), Skorupa (1), Biała (libero) oraz Wójcik (1) i Adamek (libero)