Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 22-01-2023

Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:0 #VolleyWrocław

Pierwszy set rozpoczął się wyrównaną walką punkt za punkt. Obie drużyny bardzo dobrze pracowały w obronie i starały się wykorzystywać swoje szanse na objęcie przewagi. Po kontrze Anny Bączyńskiej, a przy zagrywkach Joanny Pacak, grę przerwał trener Antiga. Jego drużyna przegrywała 12:15, a to był pierwszy ostrzegawczy sygnał na poprawę stylu gry. Developres, choć się starał, nie był w stanie przeciwstawić się dobrze grającym wrocławiankom. Przy serwisach Regine Bidias przyjezdne uciekły z wynikiem jeszcze bardziej (19:14). Kolejna przerwa dla gospodyń i od tego momentu Rysice rozpoczęły gonitwę za punktami. Kolejne Ataki psuły rywalki, a seria przy zagrywkach Jeleny Blagojević trwała. Rzeszowianki w pięknym stylu odrobiły stracone punkty i choć rywalki miały dużą szansę na zwycięstwo w pierwszym secie, to Rysice odwróciły losy pierwszego seta, wygrywając 23:23.

Od początku drugiego seta rzeszowianki wypracowały dwupunktowe prowadzenie, ale w kolejnych akcjach znowu drużyny szły łeb w łeb. Kiedy Anna Obiała huknęła ze środka Developres rozpoczął serię punktową. Blokami popisały się Katarzyna Wenerska, a także Ann Kalandadze. Wicemistrzynie Polski prowadziły już 13:4. Pojedyncza udana zagrywka Muhlsteinovej niewiele zmieniła, a Developres zmierzał do wygranej w secie. Seta bez większej historii zamknęło uderzenie Centki (25:16).

Ostatni set był bardzo podobny do poprzedniego. Dzięki kontrze Weroniki Szlagowskiej miejscowe objęły dwupunktowe prowadzenie, próbując od razu narzucić swoje tempo gry. Choć rzeszowiankom przytrafiały się błędy to i tak były na prowadzeniu. Cały czas bardzo dobrze spisywała się Centka. Po jej bloku oraz punktującym ataku było już 12:8.  Od połowy seta rzeszowianki już zupełnie zdominowały boisko. #VolleyWrocław miał problemy nie tylko w ataku, ale i w przyjęciu. Developres nie miał najmniejszych problemów z dograniem seta i meczu do końca. Całe starcie zamknęły ataki wyróżniających się w nim Kalandadze i Centki.

MVP: Weronika Centka
Developres Bella Dolina Rzeszów 3:0 #VolleyWrocław
(25:23, 25:16, 25:13)

Developres Bella Dolina Rzeszów: Obiała (8), Centka (16), Wenerska (1), Orvosova (11), Szlagowska (9), Kalandadze (6), Szczygłowska (libero) oraz Blagojević, Rapacz (4), Bińczycka
#VolleyWrocław: Szczurowska (8), Bidias (7), Pacak (7), Muhlsteinova (3), Witowska (5), Bączyńska (4), Saad (libero) oraz Szady, Stancelewska, Cembrzyńska (2), Kamińska