Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 19-01-2023

Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3:1 Vasas Obuda Budapeszt

W przeciwieństwie do pierwszego meczu obu drużyn na Węgrzech, kiedy Developres musiało odrabiać straty po dwóch setach. Tym razem Rzeszowska drużyna od początku miała całkowitą kontrolę, pokonując przeciwników pod każdym względem w pierwszym secie. Gospodynie od samego początku narzuciły wysokie tempo gry, co skutkowało wysokim prowadzeniem Rysic do samego końca (25:10). Ostatnie słowo miała Weronika Szlagowska, która swoim atakiem zakończyła pierwszą odsłonę meczu.

Zupełnie inny przebieg miał drugi set. Po wymianie punktów (7:7), drużyna z Węgier przejęła inicjatywę i zaczął budować przewagę. Vasas, prowadzona przez Amerykańską zawodniczkę Taylora Bannister skutecznie powstrzymywał odrabianie strat przez gospodynie. Środkowa, pochodząca z  Azerbejdżanu Ayshan Abdulazimova zakończyła drugiego seta, 18:25 doprowadzając do wyrównania.

Drużyna z Węgier w trzecim secie rozpoczęła od trzypunktowego prowadzenia, ale Developres szybko zareagował i już chwilę później prowadził 7:4. Mocne serwy i szczelny blok, tylko podnosił przewagę Rysic nad rywalkami. Rzeszowianki skrupulatnie wykorzystywały każdy błąd przeciwnika, a atakująca Gabriela Orvosova zakończyła seta wynikiem 25:13.

Najbardziej wyrównany był set czwarty. W trakcie ostatniej odsłony meczu prowadzenie kilkukrotnie przechodziło z jednej strony, na drugą, a różnica tylko raz przekroczyła dwa punkty. Vasas poprawił swój serwis, natomiast gospodynie były nieco lepsze w ataku i bloku. Orvosova królowała w czwartym secie, zdobywając 9 punktów, ale ostatecznie to kapitan Jelena Blagojević zakończyła to spotkanie 25:23 i dała zwycięstwo swojej drużynie 3:1.

MVP: Ann Kalandadze

(25:10, 18:25, 25:13, 25:22)

Developres:  Blagojevic (12), Centka (9), Wenerska (4), Orvosova (20), Kalandadze (21), Jurczyk (5),  Szczygłowska (libero) oraz Obiała, Szlagowska (1), Rapacza i Bińczycka
Vasas: Bannister (16),  Skrypak (5), Papp (6), Fricova (12),  Bojko (7), Abdulazimowa (7),  Juhar (libero) oraz  Vezsenyi, Kump (4), Fabian, Torok i Jambor