Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 30-01-2021

KS DevelopRes Rzeszów pewnie zwycięża 3:0 z BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

Spotkanie lepiej otworzyły zawodniczki Bartłomieja Piekarczyka, które od razu wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Taki stan nie utrzymał się jednak zbyt długo, gdyż w polu zagrywki pojawiła się Anna Stencel i wynik wskazał na remis. Rzeszowianki wyszły na trzypunktowe prowadzenie, po błędach zespołu BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Przyjezdne nie podawały się i zdołały odrobić straty i uzyskać remis 13:13. W dalszej części spotkania czujna gra Rysic na siatce pozwoliła wrócić do prowadzenia (16:13). W dodatku, w ataku świetnie zaczęła się spisywać Kiera Van Ryk, co jeszcze bardziej powiększyło dystans między drużynami (18:13). W końcówce przyjezdne miały spore problemy w przyjęciu oraz ataku i pierwszy set wygrywamy sporą przewagą 25:15.

Początek drugiego seta okazał się znacznie bardziej wyrównany. Zaciętej walki pomiędzy zespołami nie przerwała wysoka skuteczność Kiery Van Ryk, gdyż po drugiej stronie odpowiadała Gabriela Oryosova. Przełamanie na korzyść Developresu nastąpiło przy stanie 16:16 po skutecznych atakach Anny Stencel. Wydawało się, że rzeszowianki już powróciły na odpowiedni tor, lecz przyjezdne cały czas wywierały presję (19:19). Dużo nieporozumienia po przeciwnej stronie siatki i w końcówce to Rysice wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Seta zakończyła celnym atakiem Kiera Van Ryk, kończąc drugą partię tego spotkania 25:22 dla Developresu.

Od błędu serwisowego w trzecim secie rozpoczęły rywalki. To zmotywowało podopieczne Stephana Antigi, które po ataku Jeleny Blagojević miały już o trzy oczka więcej od swoich przeciwniczek (5:2). Dystans między drużynami szybko uległ jednak zmniejszeniu, gdy w ataku nie myliła się Gabriela Orvosova. Dopiero błąd podwójnego odbicia po stronie BKS BOSTIK Bielsko-Biała, przywrócił gospodyniom poprzednią przewagę (13:10). Od tej pory rzeszowianki grały już bardzo pewnie, co potwierdzały jedynie ich skuteczne ataki (21:14). Po chwili zakończył się ostatni set tego spotkania 25:20.

MVP: Kiera Van Ryk

Developres SKYRES Rzeszów 3:0 BKS BOSTIK Bielsko-Biała
(25:15, 25:22, 25:21)

Developres: Van Ryk (21), Krajewska (1), Blagojević (8), Stencel (6), Efimienko-Młotkowska (10), Lazić (5), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Polańska, Grabka (1), Rasińska (2), Kaczmar i Fidon-Lebleu (1)

BKS: Kazała (3), Janiuk (5), Kossanyiova (3), Świrad (6), Orvosova (18), Gajewska (1) Drabek (libero) oraz Drużkowska (1), Wawrzyniak, Dąbrowska (1) i Szlagowska (6)