Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 26-01-2021

KS DevelopRes Rzeszów przegrał 2:3 z Grotem Budowlani Łódź

Zaległy mecz 13.kolejki TAURONLigi lepiej otworzyły łodzianki, które od razu wyszły na dwupunktowe prowadzenie 6:4. Taki stan nie utrzymał się jednak zbyt długo, gdyż w ataku nie myliła się Jelena Blagojević i po chwili mieliśmy remis 6:6. Gospodyniom udało się wyjść na prowadzenie, ale po serii dobrych zagrywek ze strony rywalek znowu wróciła przewaga na korzyść Budowlanych Łódź. W dodatku, w ataku świetnie zaczęła się spisywać Jones-Perry, co jeszcze bardziej powiększyło dystans między drużynami. W końcówce rzeszowianki traciły już pięć punktów do swoich przeciwniczek (23:18). Pierwszy set na korzyść Grot Budowlani Łódź 25:20.

Druga partia rozpoczęła się trzypunktowym prowadzeniem Developresu SKYRES Rzeszów (4:1). Niestety problemy w przyjęciu oraz w zagrywce spowodowały, że rzeszowianki szybko straciły przewagę, a przyjezdne uzyskały dwupunktową przewagę (10:8). Losy drugiego seta od tej pory były na korzyść łodzianek. W dalszej części spotkania przewaga tylko się zwiększyła za sprawą serii punktowych ataków Jones-Perry do 12:17. Problemy w swojej drużynie Stephane Antiga próbował ratować zmianami, lecz niewiele to zmieniło. Zawodniczki Błażeja Krzyształowicza miały już znaczną przewagę nad rzeszowiankami i to one doprowadziły do zwycięstwa w drugim secie 25:16.

W trzecim secie na boisku pojawiła się Gabriela Polańska, która od początku dawała dobry impuls dla swojej drużyny, zatrzymując blokiem atakującą przeciwniczek. Rysice wyszły na prowadzenie czterema oczkami (7:3). Przewaga zwiększyła się dzięki skutecznym atakom Kiery Van Ryk. To właśnie za sprawą tego elementu Wicemistrzynie Polski zbudowały przewagę 11:8. Przeciwniczki miały problemy w ofensywie, co pozwalało Rysicom grać z kontrataku, punktując zespół z Łodzi (14:9). Do dobrej dyspozycji powróciła również Anna Stencel. Rzeszowianki w tym secie w pięknym stylu powróciły do gry i zwyciężyły trzeciego seta 25:21.

Wynik w czwartym secie cały czas oscylował wokół remisu, a żadna z drużyn nie mogła uciec swoim rywalkom. Taki stan utrzymywał się do czasu aż na zagrywce dwoma asami zapunktowała Marta Krajewska, dzięki czemu rzeszowianki wyszły na trzypunktowe prowadzenie 11:8. Przewaga niestety została zniwelowana i w połowie mieliśmy remis 16:16. Walka była bardzo zacięta. W końcowej fazie czwartego seta za sprawą skutecznego ataku naszej kapitan przechodzącej piłki, a następnie asa serwisowego Marty Krajewskiej, rzeszowianki wyszły na ważne trzypunktowe prowadzenie (21:18). Zawodniczki Grota Budowlanych Łódź nie wytrzymały presji, popełniając liczne błędy, dzięki czemu Developres SKYRES Rzeszów cieszył się z wygrania czwartego seta 25:21, doprowadzając do tie-breaku.

Decydujący set lepiej rozpoczęły przyjezdne. Zawodniczki Błażeja Krzyształowicza szybko zdobyły trzypunktowe prowadzenie (5:2), a rzeszowianki niestety nie mogły powstrzymać dobrze spisującej się w ataku Jones-Perry. Przy zmianie stron na tablicy wyników widniał stan 8:4 dla zespołu z Łodzi. W dalszej części tie-breaku niewiele się zmieniło, dobrą passę kontynuowały przyjezdne, a problemy w przyjęciu naszego zespołu tylko powiększyły przewagę rywalek (12:6). Do końca seta nic się już nie zmieniło. Kropkę nad i postawiła Jones-Perry, która została wybrana najlepszą zawodniczką tego spotkania (15:8).

MVP: Veronica Jones-Perry

Developres SKYRES Rzeszów 2:3 Grot Budowlani Łódź
(20:25, 16:25, 25:21, 25:21, 8:15)

Developres SKYRES Rzeszów: Van Ryk (25), Blagojević (11), Stencel (13), Efimienko-Młotkowska (3), fidon-Lebleu (3), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Rasińska (3), Lazić (9), Grabka, Krajewska (3) i Polańska
Grot Budowlani Łódź: Nowicka (3), Lisiak (4), Górecka (13), Centka (9), Jones-Perry (34), Fedusio (15), Stenzel (libero) oraz Lewandowska, Damaske (1) i Poreda