Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 20-02-2022

DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów 3:0 Grot Budowlani Łódź

W mecz lepiej weszły gospodynie, które po autowym ataku Any Cleger prowadziły 4:2. Przyjezdne miały spore problemy w wyprowadzeniu skutecznej akcji, co nie pomagało w odrabianiu strat. Trener Budowlanych widząc problemy swojego zespołu, poprosił o pierwszą przerwę (9:4). Przechodzącą piłkę wykorzystała Kara Bajema, zwiększając przewagę (12:7). Po idealnym przyjęciu Katarzyna Wenerska posłała piłkę na środek do Anny Stencel, a ta jej nie zawiodła (16:10). Długie wymiany oraz spektakularne obrony rzeszowianek, przekładały się na wspaniałe widowisko w hali Podpromie. Jelena Blagojević pokazywała moc na lewym skrzydle (18:14). Przyjezdne zmniejszały przewagę, lecz czujne oko trenera Antigi wypatrzyło przejście linii i punkt wrócił do Rysic (20:16). Rozpoczęła się zacięta wymiana. Łodzianki w końcówce zdołały doprowadzić do remisu (22:22), lecz to nie powstrzymało rzeszowianek przed zwycięstwem. Premierowy set padł łupem Developresu BELLA DOLINA Rzeszów 25:22.

Druga odsłona rozpoczęła się od walki, punkt za punkt (4:4). Pierwsze dwupunktowe prowadzenie objęły podopieczne Macieja Biernata. Rzeszowianki nie poddały się i szybko odrobiły straty za sprawą, zaskakujących ataków z drugiej linii (10:8). As serwisowy Kary Bajemy oraz skuteczna kiwka Jeleny Blagojević powiększyły przewagę (15:10). Rysice nie zwalniały tempa, a precyzyjne rozegranie Katarzyny Wenerskiej pozwalały na mocne oraz skuteczne ataki. Podwójna zmiana w zespole rzeszowianek. Na parkiecie pojawiła się Rapacz oraz Bińczyck. Górecka zaatakowała mądrze obok bloku po prostej z wysokiej piłki, lecz przewaga była już znacząca i to Rysice cieszyły się z kolejnego wygranego seta (25:21).

Napędzane zwycięstwem w poprzedniej odsłonie gospodynie zaczęły od prowadzenia (6:4). Zespół Grota Budowlanych Łódź walczył o każdą piłkę, co przyczyniło się do remisu (9:9). Dalsza część spotkania to zacięta wymiana punkt za punkt. Dopiero za sprawą kapitan Blagojević, która zaryzykowała i po rękach wybiła piłkę w daleki aut, gospodynie ponownie objęły prowadzenie (13:11). Rzeszowianki odskoczyły łodziankom, a na reakcję trenera nie trzeba było długo czekać. Maciej Biernat poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Szczurowska nie przebiła się z prawego skrzydła, Rysice znakomicie zamknęły jej przekątną, i w końcówce miały już dwa oczka przewagi (22:20). Końcówka była nerwowa. Przyjezdne doprowadziły do wyrównania i rozpoczęła się walka o każdy punkt. Zimną krew zachowały podopieczne Stephana Antigi i zwyciężyły ostatnią partię 25:23 oraz całe spotkanie 3:0.

MVP: Jelena Blagojević

Developres Bella Dolina Rzeszów 3:0 Grot Budowlani Łódź

(25:22, 25:21, 25:23)

Developres: Honorio (12), Blagojević (13), Stencel (8), Wenerska (1), Bajema (15), Jurczyk (7), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz, Kalandadze, Bińczycka i Przybyła (libero)
Budowlani: Lisiak (8), Łazowska (2), Centka (5), Cleger (3), Fedusio (9), Damaske (10), Łysiak (libero) Kędziora, Górecka (1), Skomorowska (libero) i Szczurowska (10)