Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 21-03-2022

Grupa Azoty Chemik Police 3:1 Developres BELLA DOLINA Rzeszów

Mecz rozpoczął się od wymiany punktowej. Oba zespoły nie wstrzymywały ręki oraz zaciekle broniły każdej piłki. Rzeszowianki zdołały wyjść na czteropunktowe prowadzenie (6:10). Gospodynie nie poddały się i zaliczyły serię punktową, która doprowadziła ich do jednego oczka straty. Ponownie rozpoczęła się walka punkt za punkt. W końcówce seta zawodniczki Grupy Azoty Chemika Polic zaczęły dobrze zagrywać i odskoczyły na trzy punkty. Ostatecznie pierwsza partia padła łupem rywalek 25:21.

Druga partię lepiej rozpoczęły zawodniczki Chemika. Gospodynie utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie, skutecznie uniemożliwiając odrobienie strat zawodniczkom z Rzeszowa. Siatkarki DevelopResu ani razu nie zdołały objąć prowadzenia i niestety mimo zmian trenera Antigi, siatkarki z Polic pewnie wygrały kolejną partię 25:19.

Kolejny set również rozpoczął się od przewagi gospodyń. Rzeszowianki straciły czujność w obronie oraz skuteczność w ataku. W pewnym momencie Rysice wróciły na właściwy tor gry. Anna Stencel skuteczną zagrywką rozbijała przyjęcie rywalek, a dobrymi atakami Izabeli Rapacz złamały dobrą passę Chemika. Końcówka tej partii była bardzo emocjonująca. Developres wyszarpał wygraną w trzecim secie (23:25) i pokazał wolę walki, o podium w rundzie zasadniczej TAURONLigi.

Ostania partia tego spotkania, niestety w całości należała do rywalek. Dobra gra na siatce oraz czujność w obronie policzanek doprowadziło do dziesięciopunktowej przewagi. Siatkarki Stephana Antigi starały się odrabiać straty, lecz bezskutecznie. Ostatnia partia tego meczu należała do Chemika (25:12) i całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. Tym samym rzeszowianki zakończyły rundę zasadniczą na drugim miejscu.

MVP: Martyna Czyrniańska

Grupa Azoty Chemik Police 3:1 Developres BELLA DOLINA Rzeszów
(25:21, 25:19, 23:25, 25:12)

Chemik: Brakocevic-Canzian (19), Czyrniańska (18), Łukasik (17), Kąkolewska (10), Wasilewska (8), Kowalewska (2), Stenzel (libero) oraz Połeć (1), Lipska (1), Pol
Developres: Bajema (19), Blagojević (11), Stencel (7), Jurczyk (7), Wenerska (2), Honorio (2), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (8), Przybyła (libero), Witowska (2), Kalandadze (1), Polańska (1), Bińczycka