Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 23-09-2022

Okres przygotowawczy do Mistrzostw Świata już za wami. Jak oceniasz wasze ostatnie spotkania sparingowe?
Weronika Szlagowska „Na pewno pozytywne, pomimo przegranego turnieju w Neapolu. Wiemy, do czego chcemy dążyć z drużyną i dużo lekcji dla nas wniosły te ostatnie sparingi. A personalnie to starałam się jak najbardziej wspierać drużynę swoją obecnością - czy to na boisku, czy poza nim.”

Nasza grupa na Mistrzostwach Świata jest wyrównana ale w zasięgu waszych możliwości. Co myślisz o drużynach, które znajdują się w naszej grupie? Kto będzie najtrudniejszym rywalem i dlaczego?
Weronika Szlagowska „Każda z tych drużyn ma na pewno swoje mocne strony, które będziemy analizować tak, aby wygrać nadchodzące spotkania w grupie. Najtrudniejszym rywalem będzie Turcja, patrząc na osiągnięcia i walory personalne tego zespołu, ale najpierw skupiamy się na Chorwacji, która ostatnio bardzo dobrze sobie radziła, awansując do Ligi Narodów.”
 

Po udanych Mistrzostwach Świata mężczyzn, większość kibiców liczy na dobry wynik z waszej strony. Czy odczuwasz presje, związaną z tym faktem?
Weronika Szlagowska „Nie nazwałabym to presją, bo doskonale wiemy, jakie osiągnięcia ma męska reprezentacja do tej pory. Bardziej jestem podekscytowana tym całym turniejem, będzie to pierwsza tak wielka impreza w moim życiu jako seniorka. Mogę stwierdzić, że czuję pozytywny stres przed pierwszym meczem.”
 

Co będzie naszym dużym atutem na Mistrzostwach Świata?
Weronika Szlagowska „Wydaje mi się, że zagrywka. Potrafimy zagrywać dobrze, może jest mała ilość błędów, ale to będzie kluczowy element moim zdaniem. Mamy też dość dobry blok i oczywiście wsparcie naszych wspaniałych kibiców, którzy nas dopingują.”
 

Który według Ciebie mecz fazy grupowej, będzie najważniejszy i dlaczego?
Weronika Szlagowska „Aktualnie patrzę przez pryzmat pierwszego meczu na tych Mistrzostwach i on jest dla mnie priorytetem. Dlatego na tę chwilę mecz z Chorwacją jest najważniejszy.”
 

Jak myślisz, która reprezentacja ma największe szanse na zdobycie złotego medalu i jak będzie wyglądała pierwsza trójka Mistrzostw Świata.
Weronika Szlagowska „Jest parę drużyn, które od wielu lat wiodą prym w najważniejszych imprezach, dlatego nie potrafię ocenić, kto będzie w pierwszej trójce, ale patrząc na reprezentacje, które dla mnie się wyróżniają to: USA, Serbia, Włochy, Brazylia oraz Turcja.”
 

Wróć do listy
27 marzec 2024

godz. 17:30

HWS RCS

Polsat Sport

MOYA Radomka Radom
0:3
PGE Rysice Rzeszów

MOYA Radomka Radom vs. PGE Rysice Rzeszów

TAURON Liga