Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 29-08-2020

KS DevelopRes Rzeszów rozegrał dwa sparingi z E.LECLERC MOYA Radomka Radom

#1Sparing z E.LECLERC MOYA Radomka Radom
Początek pierwszego sparingu był bardzo zacięty. To tylko zmotywowało do działania nasze zawodniczki i już w połowie seta wyszły na wysokie prowadzenie 16:10. Zdecydowana i konsekwentna gra w ataku doprowadziła do wygrania pierwszej partii spotkania 25:16.

Prowadzenie w drugim secie od samego początku objęła drużyna z Radomia. Zmiany w naszym zespole nie przyniosły spodziewanych efektów i niestety rzeszowianki nie potrafiły doprowadzić do wyrównania. Rywalki okazały się lepsze, pokonując nas w drugim secie 22:25.

Kolejny set wyszedł nam wyśmienicie, przeważaliśmy w każdym elemencie siatkarskim. Bardzo dobra współpraca blokiem oraz obrona doprowadziła do szybkiej wygranej trzeciego seta 25:21 dla Rysic.

Ostatni set nie należał do najlepszych. Drużyna E.LECLERC MOYA Radomka Radom na początku czwartego seta wyszła na prowadzenie. Nasz zespół, nie poddał się i zdołał wyjść na prowadzeni (16:14), niestety bardzo duża ilość niedokładnych piłek oraz nerwowych momentów spowodowały szybką zmianą wyniku z prowadzenia 21:14 na 23:25 i niestety Radomka okazała się lepsza w czwartym i zarówno ostatnim secie tego spotkania.

#1Sparing
E.LECLERC MOYA Radomka Radom 2:2 Developres SKYRES Rzeszów
(16:25, 25:22, 21:25, 25:23)

Kolejny sparing zaplanowany na dzień 29.08.2020 na godzinę 15:00.

#2Sparing z E.LECLERC MOYA Radomka Radom
Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był wyrównany. Zawodniczki Developresu SKYRES Rzeszów z każdym następnym zdobytym punktem czuły się coraz pewniej. Efektem tego było objęcie prowadzenia w końcówce seta (21:20), gdzie Rysice zdominowały rywalki i wygrały pierwszą partię spotkania 25:22.

Drużyna E.LECLERC MOYA Radomka Radom drugi set rozpoczeła z bojowym nastawieniem, zdobywając kilku punktowe prowadzenie. Nie przestraszyło to naszych siatkarek, które skutecznie nadrobiły stratę, doprowadzając do stanu 8:5. Przejmując inicjatywę, podopieczne Stephana Antigi kontynuowały walkę i skutecznie zwyciężyły drugiego seta 25:23.

Trzeci set była niezwykle zacięty. Początkowo to nasz zespół wyszedł na prowadzenie, niestety nie na długo. Drużyna z Radomia skutecznie broniła i blokowała nasze zawodniczki i w połowie seta zmienił się wynik na korzyść przeciwniczek 13:16. Po krótkiej przerwie na życzenie naszego trenera, zawodniczki wyszły na parkiet odmienione i w znakomitym stylu doprowadziły do wyrównania i wygranej 28:26.

Mimo wygranych trzech setów, trenerzy obu zespołów postanowili rozegrać jeszcze jeden dodatkowy set. W ostatniej części tego spotkania zawodniczki z Radomia oraz z Rzeszowa nie zwalniały tempa. Bardzo efektywne obrony były widoczne po obu stronach boiska. Developres w tej części spotkania desygnował rezerwowe zawodniczki, które wykreowały grę i zwyciężyły 27:25.