Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Administrator strony w dniu: 10-08-2018

Nasz statystyk, Radosław Wodziński, zyskał sobie uznanie PZPS-u i otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. Jak radzi sobie w roli statystyka kadry? Czym ta praca różni się od klubowej codzienności? Jak, z jego perspektywy, wyglądał ubiegły sezon i jakie wyzwania niesie ze sobą nadchodzący?

Jak przyznaje sam Radek, praca w kadrze różni się od pracy w klubie, głównie ze względu na czas trwania i system rozgrywek. Rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet, trwające od listopada do maja, dają kilkudniowy okres czasu, w którym można przygotować się do meczu z konkretnym przeciwnikiem, co całkowicie różni się od systemu pracy z reprezentacją: - Na kadrze przygotowujemy się zazwyczaj pod daną imprezę lub turniej. Jest to zazwyczaj kilka dni, kiedy gra się dzień po dniu, więc i czasu na przygotowanie całej taktyki i analiz jest zdecydowanie mniej - wyjaśnia. - Głównie pracuje się z całym sztabem w nocy po to, by być gotowym na poranne wideo dla dziewczyn.

Różni się również styl pracy - statystycy klubowi mają obowiązek dzielenia się materiałami, które wrzucane są na serwer. - W reprezentacji nie ma takiego obowiązku, więc trzeba się wymieniać meczami ze scoutami z innych krajów - zaznacza Radek.

Mimo tego rodzaju utrudnień, każde powołanie do reprezentacji daje Wodzińskiemu wiele radości: - Praca w reprezentacji to przede wszystkim duże wyróżnienie i duma. To kontakt z siatkówką na najwyższym poziomie i praca z najlepszymi trenerami oraz zawodniczkami w kraju. Poza tym daje mi to możliwość zbierania nowych doświadczeń, poznawania innych filozofii pracy.

 

Żeńska reprezentacja Polski nie wystąpi na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Mimo to, nikt w kadrze broni nie składa: - Drugi okres reprezentacyjny poświęcony będzie pracy przygotowawczej do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce. W tym roku imprezą, na której się pojawimy jest mocno obsadzony turniej Motreaux Masters, który da nam możliwość grania z zespołami z czołówki światowej, a takie granie jest nam bardzo potrzebne - wyjaśnia Radek.

 

Bycie częścią reprezentacji dało statystykowi szansę na poznanie nowej zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów: - Kilkakrotnie graliśmy mecze kontrolne z Czeszkami i poznałem wtedy Michaelę Mlejnkovą, naszą nową przyjmującą. Myślę, że to dziewczyna z dużym talentem do grania. Od kilku lat występuje w seniorskiej reprezentacji pomimo swojego młodego wieku. Myślę, że będziemy zadowoleni z jej występów w barwach Developresu SkyRes Rzeszów. Poza tym, podczas turnieju VNL, graliśmy przeciwko Serbii, którą reprezentuje nasza kapitan. O Jelenie wiemy już bardzo dużo, więc co mogę powiedzieć - legenda.

 

Zdaniem Radka, prawdziwe przygotowania do sezonu rozpoczną się, gdy drużyna zacznie rozgrywać mecze kontrolne i turnieje. Tych będzie sporo, jako że do pierwszego meczu, który zagramy w listopadzie, jest jeszcze sporo czasu. Wodziński jest przekonany, że Developres SkyRes Rzeszów sezonu 2018/2019 to drużyna, którą stać na walkę w finale: - Zespół, który został zbudowany w tym roku, jest bardzo silny, ze znanymi nazwiskami na rynku. Poza tym nie wystąpimy w europejskich pucharach, więc ważny będzie dla nas Puchar Polski. Tak zbudowana drużyna powinna grać o najwyższe cele, ale, jak nauczył nas poprzedni sezon, trzeba być pokornym i po prostu ciężko pracować, a wtedy przyjdą sukcesy - kończy Wodziński.

Wróć do listy
27 marzec 2024

godz. 17:30

HWS RCS

Polsat Sport

MOYA Radomka Radom
0:3
PGE Rysice Rzeszów

MOYA Radomka Radom vs. PGE Rysice Rzeszów

TAURON Liga