Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 04-12-2020

KS DevelopRes Rzeszów ponosi trzecią porażkę na turnieju w Scandicci

Początkowe minuty były bardzo wyrównane. Obie drużyny starały się jak najszybciej zdobyć przewagę punktową, jednak to siatkarki z Rzeszowa jako pierwsze wyszły na prowadzenie za sprawą dobrej skuteczności w obronie. Rysice starały się utrzymać niewielką zaliczkę punktową, lecz nieskutecznie. Gospodynie w końcówce pierwszego seta doprowadziła do wyrównania, dzięki skutecznych ataków reprezentantki Polski Magdaleny Stysiak. Po zaciętym secie przegrywamy pierwszą partię (25:23).

W kolejnym secie Developres SKYRES Rzeszów dokonał zmiany i od początku na boisku pojawiła się Juliette Didon-Lebleu. Początek drugiego seta w wykonaniu Rysic nie był idealny. Duże problemy w wyprowadzeniu skutecznej akcji wykorzystały rywalki w kontrach. Przewaga tylko wzrastała i niestety kolejny set przegrany 25:18.

Nadszedł czas na ostatnią partię spotkania. Początek trzeciego seta przyniósł wiele emocji. Drużyna Stephana Antigi zdobyła kilku punktową przewagę (6:4). Niezawodna w ataku była Aleksandra Rasińska, lecz było to za mało na zespół z Włoch. Niestety siatkarki z Scandicci okazały się mocniejsze od rzeszowskiej drużyny i to one mogły cieszyć się zwycięstwem za 3 punkty, pokonując nasz zespół w trzecim secie (25:16).

Developres SKYRES Rzeszów 0:3 Savino Del Bene Scandicci
(23:25, 18:25, 16:25)

Developres SKYRES Rzeszów:  Polańska (5), Rasińska (17), Blagojević (5), Kaczmar (1), Efimienko – Młotkowska (6), Lazić (6), Krzos (libero) oraz  Fidon Lebleu (4), Stencel, Krajewska, Grabka (1), Van Ryk (2)
Savino Del Bene Scandicci: Stysiak (19), Malinov (3), Popović (10), Pietrini (11), Lubian (5), Courtney (12), Bosetti (libero) oraz Merlo