Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 07-05-2021

Raport zawodniczek KS DevelopRes Rzeszów ze zgrupowania Reprezentacji Polski.

Jak wyglądały pierwsze dni zgrupowania kadry narodowej?

Zuzanna Efimienko-Młotkowska
"Na zgrupowaniu w pierwszych trzech dniach treningi były wprowadzające, ale z reguły musiałyśmy szybko wskoczyć na wysokie tempo, ponieważ zbliżały się spotkania kontrolne, więc nie było za dużo czasu na stopniowe wchodzenie. Od początku tego tygodnia treningi są ciężkie, zazwyczaj trwają po trzy godziny i dzielą się na zajęcia z piłkami, fragmentami gry oraz ciężką siłownią. Lekko nie jest, ale każda wie, po co tu jest wiec dajemy z siebie wszystko"

 

Jak radzą sobie nowe kadrowiczki, które dołączyły w tym roku do naszej narodowej drużyny?

Zuzanna Efimienko-Młotkowska
"Rasia i Marta bardzo dobrze weszły w grupę i dobrze odnajdują się w szczyrkowskich klimatach. W pierwszy dzień trochę nawigowałam dziewczyny po ośrodku i generalnych zasadach panujących na kadrze, bo były troszkę zagubione, ale teraz radzą sobie świetnie i myślę, że czują się zupełnie komfortowo. Mimo tego, że czasami mijamy się na treningach to mamy czas na rozmowy i cały czas jesteśmy na bieżąco w swoich wzajemnych sprawach i samopoczuciu."

 

Szybki odpoczynek i kolejne wyzwanie, czyli zgrupowanie kadrowe. Jak pracujecie na zgrupowaniu?

Aleksandra Rasińska
"Zdążyłyśmy wziąć szybki oddech po ostatnim meczu w sezonie i wróciłyśmy do pracy w Szczyrku. Pierwsze dwa dni były wprowadzające. Natomiast trzeba było się szybko wdrożyć i wrócić do treningów z pracą 6 na 6. Sporo rotacji i poznawania siebie nawzajem. Taktyka i sposób gry w każdym klubie były inne, dlatego teraz musimy się zgrać, chociaż przyznaje, idzie to dosyć szybko. Dobrze jest posłuchać, jak grali inni i coś z tego zaczerpnąć. Treningi są intensywne, wymagające. Mam nadzieję, że stworzymy kompletny team."

 

Jak wrażenia na pierwszym zgrupowaniu kadry?

Marta Krajewska
"Jest to moje pierwsze zgrupowanie. Odnajduje się tu bardzo dobrze, wiele dziewczyn znam. Fizycznie jest dosyć ciężko, treningi są długie i intensywne. Jest to dla mnie nowe doświadczenie, ponieważ poznaję inną wizję trenerską oraz muszę zgrać się z zawodniczkami, z którymi do tej pory nie grałam. W tym momencie najważniejsze jest budowanie relacji na boisku. Jest na to mało czasu, ale wykorzystujemy do tego każdy trening. Wierzę, że czas spędzony tutaj zaprocentuje i sprawi, że wejdę w nowy sezon z nowym bagażem doświadczeń."

Wróć do listy
08 maj 2022

HS w Policach 
17:30
TV: Polsat Sport

Grupa Azoty Chemik Police
3:2
DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów

Grupa Azoty Chemik Police vs. DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów

TAURON Liga