Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 15-02-2022

Lokomotiw Kaliningrad 3:0 Developres Bella Dolina Rzeszów

Pierwszy set rozpoczął się od wymiany punktowej (4:4). Kiedy Anna Stencel wykorzystała przechodzącą piłkę, na tablicy wyników widniał wynik 4:6 dla Rysic. Rzeszowianki dobrze pracowały blokiem i o pierwszą przerwę w tym spotkaniu, poprosił trener gospodyń przy stanie 6:9. Drużyna rosyjska nie poddawała się i walczyła o każdy punkt. W połowie seta gospodynie doprowadziły do wyrównania 16:16 i o czas poprosił trener Antiga. Dwie kolejne akcje wygrały Rysice, powracając na prowadzenie (16:18). Gospodynie zdołały ponownie doprowadzić do remisu, a następnie do jednopunktowego prowadzenia. Walka trwała do samego końca. Niestety pierwszy set zakończył się 28:26 dla gospodyń.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Lokomotivu. Na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wyszedł zespół rosyjski, gdy najpierw Smarzek zaatakowała po prostej, a następnie zatrzymana została Jelena Blagojević szczelnym blokiem. Podopieczne Voronkova dostawały wiele prezentów od rzeszowianek, dzięki czemu powiększały przewagę (17:12). Trener Antiga widząc zagrożenie, postanowił wprowadzić zawodniczki rezerwowe. Nienajlepszej dyspozycji rzeszowianek w tym secie, spowodowała problemy w odrabianiu strat. Druga odsłona spotkania zakończyła się na korzyść rywalek 25:19.

Trzeciego seta Developres rozpoczął od zmian w pierwszej szóstce. Rywalki kontynuowały dobrą passę, utrzymując od pierwszych piłek trzy oczka przewagi. Rzeszowianki starały się odrabiać straty, lecz bezskutecznie (15:12). Miejscowe bardzo dobrze pracowały blokiem, a nasze atakujące miały spore kłopoty w wykończeniu punktowej akcji. Pięć oczek przewagi w końcowej fazie seta (20:15), było już niemożliwe do odrobienia. Gospodynie tego prowadzenia już nie oddały i trzecią odsłonę spotkania wygrywają 25:18 oraz całe spotkanie 3:0. Była to pierwsza przegrana Rysic w Lidze Mistrzyń 2022.

Losowanie par ¼ finału już w piątek (18.02) o 13:00.

MVP: Irina Woronkowa

(28:26, 25:19, 25:18)

Lokomotiw: Woronkowa (14), Ewdokimowa (4), Browkina (10), Filisztyńskaja (7), Jeżak (11), Smarzek (17), Zajcewa (libero) oraz Stalnaja
Developres: Honorio (12), Blagojević (7), Stencel (11), Wenerska, Bajema (7), Jurczyk (5), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (4), Kalandadze (3), Bińczycka