Dodane przez: Piotrek Litewski w dniu: 23-03-2024

Zaczynamy fazę play-off! W ramach pierwszego meczu ćwierćfinałów Tauron Ligi, zagramy z MOYA Radomka Radom. Rywalizacja do dwóch zwycięstw zapowiada się fascynująco. W fazie zasadniczej, w hali na Podpromiu ulegliśmy rywalkom w tie-breaku. Z kolei na wyjeździe pokonaliśmy je w czterech setach.

PGE Rysice Rzeszów: Weronika Centka, Katarzyna Wenerska, Gabriela Orvosova, Amanda Coneo, Ana Kalandadze, Magdalena Jurczyk, Aleksandra Szczygłowska (L)

MOYA Radomka Radom: Marta Łyczkowska, Hilary Johnson, Natalia Murek, Monika Gałkowska, Martyna Świrad, Marie Scholzer, Maria Stenzel (L)

Mecz rozpoczął się od dwóch asów serwisowych w wykonaniu naszej byłej zawodniczki Marty Łyczkowskiej. Chwilę później mocnym gwoździem ze środka popisała się Magda Jurczyk. Kilka dobrych przyjęć Amandy Coneo oraz punktowe ataki Gabrieli Orvosovej i Any Kalandadze wyprowadziły nas na czteropunktowe prowadzenie 14:10. Był to moment, w którym trener Jakub Głuszak poprosił o czas. Najpiękniejszą jak dotąd akcją meczu była heroiczna obrona Coneo i Wenerskiej, zakończona blokiem Kalandadze. Jurczyk dodała od siebie asa i mieliśmy już bezpieczne siedem punktów przewagi (18:11). Był to moment, w którym Rysice trochę stanęły. Straciliśmy wówczas cztery punkty pod rząd. Nerwowo zrobiło się w końcówce, ponieważ po raz kolejny zagrywki Łyczkowskiej sprawiły nam problemy. Na szczęście dzięki sprytowi Jurczyk wygraliśmy do 22.

Drugi set rozpoczęliśmy podobnie do pierwszego. Dwa punkty straty, szybka pobudka i nasze prowadzenie. Gra była wyrównana, ponieważ żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć na kilkupunkowe prowadzenie. Rywalki nie odpuszczały ustawiając coraz wyżej poprzeczkę. W ataku przewodził duet Orvosova&Kalandadze. Przy zagrywkach Coneo udało nam się zdobyć lekki oddech, osiągając cztery punkty przewagi (21:17). To prowadzenie wystarczyło, by zaoszczędzić sobie nerwowej końcówki. Ostatnią akcję seta, asem serwisowym, zakończyła Gabriela Makarowska-Kulej.

Zmotywowane, by nie przegrać do zera radomianki, w ostatnią partię dzisiejszego spotkania weszły lepiej od nas. Rywalki osiągnęły trzypunktowe prowadzenie (9:12) i trener Antiga był zmuszony wykorzystać już drugi czas. Przerwa ta podziałała na Rysice bardzo motywująco, bowiem zdobyliśmy cztery punkty z rzędu. Coneo trzykrotnie zapunktowała z lewego skrzydła, swoje ze środka dorzuciła Jurczyk i to my prowadziliśmy już jednym punktem (13:12). Po dwóch asach serwisowych w wykonaniu Makarowskiej-Kulej, udało nam się osiągnąć trzy punkty przewagi (19:16). Był to kluczowy moment tego seta, ponieważ rywalki nie potrafiły już nas dogonić.