Dodane przez: Piotrek Litewski w dniu: 15-12-2023

Po owocnym zwycięstwie w derbach Podkarpacia ze Stalą Mielec 0:3, przyszedł czas na powrót do Rzeszowa. Nasze Rysice podejmowały w hali na Podpromiu Metalkas Pałac Bydgoszcz.

PGE Rysice Rzeszów: Weronika Centka, Katarzyna Wenerska, Gabriela Orvosova, Amanda Coneo, Ana Kalandadze, Magdalena Jurczyk, Ola Szczygłowska (L).

Spotkanie od początku było wyrównane. Przy zagrywkach Amandy Coneo odskoczyliśmy rywalkom na 3 punkty (8:5).

W ataku mogliśmy liczyć na dobrą formę Any Kalandadze.

Pierwszym w meczu asem serwisowym popisała się Magda Jurczyk.

Po chwili trener Stephan Antiga zdecydował się na podwójną zmianę. W miejsce Gabrieli Orvosovej i Katarzyny Wenerskiej weszły Gabriela Makarowska-Kulej i Wiktoria Kowalska.

Pewnie swoje ataki z lewego skrzydła kończyła Coneo.

Przy wyniku 20:20 w pole zagrywki weszła Jurczyk i nasza drużyna podwyższyła prowadzenie do 2 punktów.

Walka była wyrównana do ostatnich akcji, jednak seta, skutecznym atakiem, zakończyła Kalandadze.

W drugą partię weszliśmy zdecydowanie lepiej. Dwa asy naszej Gruzińskiej przyjmującej dały szybkie prowadzenie 4:1. Był to jednak tylko przedsmak jej popisów w drugim secie, w którym podobnie jak w pierwszej odsłonie, była nie do zatrzymania.

Nasze zawodniczki musiały dostać dużą reprymendę od trenera Antigi, ponieważ przeciwniczki były przytłoczone dokładnymi atakami Rysic.

Nawet przez moment nasza przewaga nie była zagrożona i pewna wygrana do 18 tylko to potwierdziła.

Ostatni set po raz kolejny był pokazem siły Rysic. Zagrywki Coneo, ataki Kalandadze i dobra gra pod siatką Jurczyk wyprowadziły nas na kilkupunktowe prowadzenie.

Przeciwniczki wyglądały na zagubione i bezradne.

Asa serwisowego dołożyła Wenerska i mieliśmy już 8 punktów przewagi (15:7).

Dłuższą szansę na grę w tej partii dostała Weronika Szlagowska, która popisała się, m.in. pojedynczym blokiem i dwoma skutecznymi atakami.

W końcówce nie zabrakło miejsca dla zawodniczek rezerwowych. Magda Kubas, Julia de Paula, Wiktoria Kowalska i Anna Obiała, również miały swój udział w tej ważnej i pewnej wygranej.

MVP spotkania została Gabriela Orvosova.

PGE RYSICE RZESZÓW 3:0 METALKAS PAŁAC BYDGOSZCZ (25:23; 25:18; 25:17)