Sponsor tytularny:

developres-logo

sprawdzony i solidny deweloper

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Znajdź swoje wymarzone mieszkanie w Rzeszowie

Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 22-11-2020

Developres SKYRES Rzeszów ciągle niepokonany!

Mecz rozpoczął się od zaciętej gry - żadna z ekip nie odpuszczała, ale to drużyna Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz, cały czas była o jedno, to o dwa „oczka” lepsza. Z czasem przewaga zawodniczek z Bydgoszczy stopniowo zmniejszała się, a to dzięki świetnej grze blokiem i dobrej postawie na zagrywce zawodniczek z Rzeszowa. Bardzo dobra podwójna zmiana Marty Krajewskiej oraz Kiery Van Ryk, umożliwiła podwyższenie wyniku o kilka punktów 20:16 i pierwszy set należał już „Rysic” (25:19).


Początek drugiego seta przyniósł wiele emocji. Drużyna Antigi na wstępie zdobyła kilku punktową przewagę. Niezawodna w ataku była Aleksandra Rasińska. Niestety problemy w naszym zespole zaczęły się pojawiać w połowie seta. Błędy w przyjęciu wykorzystały siatkarki z Bydgoszczy i zmieniły szale zwycięstwa na swoją korzyść. Drugi set rzeszowianki przegrały 21:25.


Trzecia partia w wykonaniu zawodniczek z Rzeszowa była jak „bomba z opóźnionym zapłonem”. Początkowo rzeszowianki posiadały problemy w zdobyciu kilku punktowej przewagi i złapaniu odpowiedniego rytmu gry. Wyśmienite zmiany dały zawodniczki Kiera Van Ryk oraz Juliette Fidon-Lebleu. Były nie do zatrzymania, co skutkowało odskoczeniem od rywalek na kilka punktów. Prowadzenie Developresu rozpoczęło się już od połowy trzeciego seta i trwało do samego końca. Trener Stephane Antiga był spokojny o rezultat i dokończył go bez większych zmian w zespole (25:19).

 

Ostatni set to już zupełnie inna gra. Od samego początku siatkarki z Rzeszowa wyszły na prowadzenie, a podopieczne Piotra Matela musiały gonić wynik, co po części się im udawało. Jednak w ostatniej fazie seta, Gabriela Polańska fenomenalnie pracowała blokiem i zatrzymywała rywalki, powiększając tym samym przewagę Developresu. Trzeci set był najkrótszym i najbardziej efektywnym elementem całego spotkania. Końcówka to popis umiejętności Rysić i pewna wygrana czwartego seta 25:16.


MVP Juliette Fidon-Lebleu


Developres SKYRES Rzeszów 3:1 Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz
(25:19, 21:25, 25:19. 25:16)


Składy zespołów:
Developres SKYRES Rzeszów: Polańska (10), Rasińska (7), Blagojević (15), Stencel (11), Kaczmar (1), Lazić (4), Krzos (libero) oraz Van Ryk (15), Grabka, Krajewska (1) i Fidon-Lebleu (9)

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Dascalu (13), Ziółkowska (6), Hawryła (3), Żurowska (16), Michalewicz (5), Bidias (12), Jagła (libero) oraz Reszelewska (libero), Mazurek i Lijewska (5)

Wróć do listy
20 styczeń 2021

Puchar Polski 2021
18:00

Asotra Płomień Sosnowiec
0:3
DevelopRes SkyRes Rzeszów

Asotra Płomień Sosnowiec vs. DevelopRes SkyRes Rzeszów