Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 12-02-2021

KS DevelopRes Rzeszów przegrywa 2:3 z Grupą Azoty Chemik Police i odpada w 1/4 finału Pucharu Polski Kobiet.

Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki z Polic, jednak nie wystrzegały się błędów, co wykorzystały gospodynie, doprowadzając do remisu, a następnie obejmując prowadzenie po asie serwisowym Juliette Fidon–Lebleu (6:4). Developres nie zwalniał tempa. Blok na Brakocević–Canzian oraz autowy atak Strantzali doprowadził do powiększenia przewagi 14:8 dla rzeszowianek. Dopiero skuteczne zagrania Wasilewskiej zniwelowały nieco straty (19:17). Pod koniec pierwszego seta podopieczne Stephane’a Antigi sprawiały coraz większe problemy rywalkom celnymi zagrywkami, podnosząc swoją przewagę 23:18. Pierwszy set zakończył się wygraną Developresu 25:19.

Drugą partię mocno otworzyły policzanki, które szybko objęły prowadzenie, blokując atak Kiery Van Ryk (2:0). Błędy drużyny z Polic pozwoliły gospodyniom chwilę później doprowadzić do wyrównania (5:5). W dalszej części tej partii trwała zacięta wymiana punkt za punkt. Przyjezdne zanotowały serię skutecznych akcji przy zagrywce Brakocević–Canzian i ponownie objęły prowadzenie (15:11). Rzeszowianki musiały odrabiać straty, lecz nie było to łatwe. Podopieczne Akbasa Ferhata szczelnie ustawiały blok, nie pozwalały naszym zawodniczkom na zniwelowanie przewagi punktowej. Drugą partię spotkania przegrywamy 19:25.

Po wyrównanym początku trzeciej partii jako pierwsze na dwupunktowe prowadzenie wyszły rywalki, po skutecznych atakach Strantzali i Brakocević–Canzian (7:5). Celne kiwki Lazić pozwoliły rzeszowiankom wyrównać (7:7) i gra ponownie toczyła się punkt za punkt (15:15). Chwilę później gospodynie wzięły się za budowanie przewagi, w czym pomogły im mocne uderzenia Kiery Van Ryk oraz błędy rywalek (21:19). Przyjezdne nie odpuszczały i zdołały doprowadzić ponownie do wyrównania. Końcówka była bardzo zacięta, obie drużyny nie odpuszczały, lecz zimną krew zachowały rywalki i to one cieszyły się z wygranego trzeciego seta 28:26.

W czwartej partii od samego początku rzeszowianki narzuciły rywalkom swój rytm gry i zbudowały cenną przewagę (5:2). Policzanki starały się odrobić straty, lecz szczelny blok Polańskiej oraz trudna zagrywka Lazić zatrzymywał przyjezdne (10:5). Grupa Azoty Chemik Police rozpoczęła serię błędów, dzięki czemu Developres posiadał osiem punktów przewagi. Gospodynie kontrolowały przebieg gry, mimo że siatkarki Chemika co jakiś czas punktowały, to wciąż inicjatywa pozostawała po stronie rzeszowianek (18:11). Seria trudnych zagrywek, przeplatanych asami serwisowymi, Bałdygi pozwoliła zespołowi trenera Akbasa Ferhata zbliżyć się na dystans trzech oczek (19:16). Obraz gry obu drużyn nie zmienił się również w końcówce i rzeszowianki triumfowały w czwartym secie 25:19, doprowadzając do stanu 2:2 w setach.

Tie-breaka mocno otworzyły siatkarki Chemika, które po skutecznych zagrywkach Brakocević–Canzian prowadziły 5:2. Rywalki nie wystrzegały się błędów i chwilę później przewaga stopniała do jednego oczka 7:6. Walka toczyła się punkt za punkt. Zaciętą wymianę została przełamana przez Strantzali dając dwupunktowe prowadzenie swojemu zespołowi (12:10). Kontrowersyjna decyzja sędziego nie pomogła w dalszej części spotkania, dużo nerwowych decyzji i niestety przegrywamy ostatniego seta 15:13 oraz odpadamy z finału Pucharu Polski kobiet 2021.

MVP: Jovana Brakocević – Canzian

Developres SKYRES Rzeszów 2:3 Grupa Azoty Chemik Police
(25:19. 19:25. 26:28. 25:19, 13:15)

Developres SKYRES Rzeszów: Polańska (15), Van Ryk (27), Krajewska (2), Polańska (16), Efimienko-Młotkowska (12), Fidon-Lebleu (3), Krzos (libero) oraz Grabka i Lazić (11)
Grupa Azoty Chemik Police: Grajber (7), Kowalewska (5), Kąkolewska (13), Brakocević-Canzian (38), Wasilewska (1), Strantzali (10), Maj-Erwardt (libero) oraz Baijens (10), Łukasik (2), Mędrzyk i Bałdyga (1)