Dodane przez: Damian Wrona w dniu: 15-02-2020

W 19. Kolejce LSK rzeszowianki zmierzyły się z ŁKS Commercecon Łódź.

Już pierwsze akcje spotkania sprzyjały naszej drużynie. Celne ataki Katarzyny Zaroślińskiej-Król wyprowadziły Developres na prowadzenie (6:1). Mistrzynie Polski popełniały proste błędy, które wykorzystały podopieczne Stephana Antigi, podwyższając przewagę (20:11). Rzeszowianki pewnie wygrały pierwszego seta. (25:14)

Początek drugiej partii był dużo bardziej wyrównany. Developres SKYRES Rzeszów toczył bój punkt za punkt, aż okazję do kontry mogła wykorzystać Michaela Mlejnkova, odskakując gospodynią na dwa oczka przewagi (13:11). Niestety zamieszanie związane z sędziami nie pomogło w dalszej części spotkania. ŁKS Commercecon Łódź rzucił się w pogoń za wynikiem, ale ostatecznie Michaela Mlejnkova celnym atakiem zakończyła drugiego seta (25:23).

W trzecim secie Developres włączył wyższy bieg. ŁKS ponownie popełniał błędy (12:6). Giuseppe Cuccarini próbował ratować sytuacje, wprowadzając Monikę Bociek. Łodzianki wzmocniły zagrywkę i zaczęły sprawiać Rysicom więcej kłopotów tym elementem, ale nie mogły wykorzystać wypracowanych na kontrze okazji (22:18). Sprawy w swoje ręce wzięła Jelena Blagojević, dając sygnał do ataku. Formalności dokonały jej koleżanki z zespołu, blokując w decydującej części spotkania i kończąc ostatniego seta (25:21).

ŁKS Commercecon Łódź 3:0 Developres SKYRES Rzeszów
(14:25, 23:25, 21:25)

ŁKS Commercecon Łódź: Mori 3, Kowalińska 16, Pacak 5, Alagierska 6, Lazović 2, Wójcik 5, Strasz (libero) oraz Korabiec (libero), Skrzypkowska, Caracuta, Bociek 2. Trener Giuseppe Cuccarini

Developres SKYRES Rzeszów: Valentin-Anderson 2, Zaroślińska-Król 14, Efimienko-Młotkowska 8, Witkowska 8, Blagojević 6, Mlejnkova 16, Grabka (libero) oraz Hawryła. Trener Stephane Antiga.